بلاغ مازندران - بازدید و تعطیلی برخی معادن برداشت شن‌وکاسه توسط دادستان مرکز در آمل
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: 147527 تاریخ انتشار:10 ژانویه 2019 تعداد بازدید:64 بازدید

بلاغ مازندران – بازدید و تعطیلی برخی معادن برداشت شن‌وکاسه توسط دادستان مرکز در آمل

بلاغ مازندران - بازدید و تعطیلی برخی معادن برداشت شن‌وکاسه توسط دادستان مرکز در آمل

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


به گزارش بلاغ، حسینی عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران، در حاشیه بازدید از معاون محور هراز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ارسال گزارش هایی درباره عدم رعایت مقررات در میزان و نحوه برداشت و نیز مسائل زیست محیطی توسط برخی معادن اظهار کرد: برخی از معادن در بستر رودخانه فعالیت دارند و برخی دیگر نیز مجوزهای قانونی را ندارند، از اینرو لازم شد با کارشناسان ادارات مربوطه از معادن جاده هراز بارزسی کنیم که از حدود ۲۰ معدن بازرسی شده، ۳ مورد تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه چند معدن در زمینه راههای دسترسی و رمپ ورود و خروج دچار مشکل هستند ادامه داد: برای رفع این مشکل مهلت لازم داده شد و به یکی از معادن یک ماه درباره اصلاح در نحوه برداشت مهلت داده شده است.

حسینی عالمی با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی گفت: بیشتر معادن دارای مشکل زیست محیطی، مجوز، نحوه برداشت و غیره بوده اند و باید مسائل فراروی برطرف شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با بیان اینکه در حوزه نظارت بر معادن تاحدودی ضعیف عمل می شود افزود: بالابودن حجم فعالیت ها و کمبودها سبب شده تاحدی نسبت به نظارت ضعیف عمل شود.

این مسوول تصریح کرد: راهکار برداشت شن و ماسه و معدن باید اصلاح شود و ان معادنی که معیارهای لازم را رعایت نکنند پس از مهلت قانونی قطعا تعطیل می شود زیرا حفظ محیط زیست و حفظ منابع طبیعی در اولویت اول قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در راستای اجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران از صبح امروز به اتفاق دادستان شهرستان آمل و با همراهی مدیران کل منابع طبیعی، صنعت و معدن و آب منطقه ای و محیط زیست و راهداری از معادن محور هراز بازدید کرده است.منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما