بلاغ مازندران - کاهش نرخ طلاق و ازدواج در سوادکوه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: 147481 تاریخ انتشار:26 دسامبر 2018 تعداد بازدید:48 بازدید

بلاغ مازندران – کاهش نرخ طلاق و ازدواج در سوادکوه

بلاغ مازندران - کاهش نرخ طلاق و ازدواج در سوادکوه

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


به گزارش بلاغ، جهانبخش حسنی در جمع خبرنگاران شهرستان سواکوه با اشاره به یکصدمین سال تأسیس اداره ثبت احوال گفت: اولین اداره برای ثبت احوال در سال ۱۲۹۷ و با نام اداره کل سجل احوال و احصائیه ایجاد و اولین شناسنامه در سال ۱۳۰۴ برای یک بانو با نام فاطمه ایرانی صادر شد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۷۰ هوشمندسازی ثبت در کشور آغاز شد، گفت: در این راستا، کلیه اسناد اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه، به تعداد حدود ۶۸ هزار سند ولادت با هماهنگی دادگستری اصلاح و اسکن شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه با اشاره به گذر زمان و تغییر چهره افراد، بر ضرورت تغییر شناسنامه افراد پس از ۱۵ سال اشاره و اظهار کرد: تمام اقدامات مربوط به تغییر شناسنامه در اداره ثبت احوال شهرستان انجام می‌شود و با هیچ دفتر پیش‌خوانی در این زمینه قراردادی بسته نشد، دلیل این امر را عدم استقبال مردمی و درآمد پایین مردم عنوان کرد.

حسنی با بیان اینکه مهلت درخواست کارت ملی هوشمند تا پایان سال ۹۷ بوده و پس از آن کارت‌های شناسایی ملی سابق اعتباری ندارند، بر لزوم اقدام مردم تا پایان سال جاری تأکید کرد و افزود: کارت ملی هوشمند دارای امضا دیجیتال و اثر انگشت هر فرد است و در آینده همه انتخابات به‌صورت الکترونیک و با کمک این کارت است.

وی میزان تقاضا و صدور کارت هوشمند در شهرستان را از سال ۱۳۹۰، حدود ۲۳ هزار کارت برشمرد و گفت: در سال ۹۷ نیز تاکنون، ۲ هزارو۵۴۵ درخواست کارت داشته‌ایم، درحالیکه این رقم باید به حدود ۱۳هزار درخواست می‌رسید.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه بیشترین فراوانی اسم دختر در سال ۹۷ در شهرستان را نیلا و آنیسا و بیشترین فراوانی اسم پسر را امیرعلی و ابوالفضل اعلام  واظهار کرد: اگر نامی در سامانه وجود نداشته باشد اما در فرهنگ دهخدا و معین وجود داشته و دارای معنای خوب باشد، این کار طی ۲۴ ساعت انجام می‌شود.

این مسئول تعداد ولادت در شهرستان در ۹ ماه سال ۹۷ را ۳۴۷ نفر (۱۷۵ پسر-۱۷۲ دختر) اعلام کرد و با اشاره به مشابه سال گذشته با میزان ۳۶۷ نفر (۱۸۹پسر-۱۷۸ دختر)، از کاهش حدود ۲۰درصدی میزان تولد در شهرستان خبر داد و افزود: از ۳۴۷ مورد ولادت در سال ۹۷، تعداد ۳۱۳ مورد شهری و ۳۴ مورد روستایی بوده است.

حسنی تعداد وفات در شهرستان طی ۹ ماه اول سال ۹۷ را ۱۴۹ نفر و مشابه آن در سال گذشته را ۱۵۰ نفر برشمرد و گفت: در سال جاری، علت فوت در شهرستان به ترتیب سکته‌های قلبی و مغزی، انواع سرطان و کهولت سن بوده است.

وی با اشاره به کاهش نرخ طلاق در شهرستان، میزان طلاق در شهرستان را در ۸ ماه اول سال ۹۷ تعداد ۴۱ مورد و مشابه آن را در سال ۹۶ تعداد ۴۵ مورد عنوان کرد و گفت: با توجه به ۱۶۷ مورد ازدواج در ۸ ماه اول سال ۹۶ و ۱۲۰ مورد ازدواج در ۸ ماه اول سال ۹۷، شاهد کاهش نرخ ازدواج نیز بوده‌ایم.

انتهای پیام/منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما