توزیع ۱۸۵ هزار اصله نهال رایگان در گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: 147829 تاریخ انتشار:7 مارس 2019 تعداد بازدید:83 بازدید
رئیس اداره منابع طبیعی گلوگاه خبر داد

توزیع ۱۸۵ هزار اصله نهال رایگان در گلوگاه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه از توزیع 185 هزار اصله نهال در قالب طرح‌های زارعت چوب، آبخیزداری بیولوژیک، طرح غنی سازی احیاء و طرح مشارک مردمی خبر داد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، تقی عباسیان رستمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تاکنون تعداد ۱۸۵ هزار اصله نهال رایگان با گونه‌های سریع الرشد، جنگلی و مثمر ثمر در قالب طرح‌های زارعت چوب، آبخیزداری بیولوژیک، طرح غنی سازی احیاء و طرح مشارک مردمی در شهرستان گلوگاه توزیع و کاشته شد.

وی از توزیع انواع مختلف درختان سریع الرشد خبر داد و گفت: صنوبر، اکالیپتوس، توسکا از گونه‌های سریع الرشد درختان محسوب می‌شود که رشد آنان کاملاً محسوس است و در صنعت چوب از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه، افزود: نهال‌هایی از گونه‌های جنگلی شامل افرا، شیردار، ون، بلوط، گیلاس وحشی جهت کاشت، سرسبزی و حفظ محیط زیست شهرستان بین شهروندان گلوگاهی و روستاهای تابعه توزیع شد.

وی ادامه داد: درختان مثمر ثمر نیز اعم از گردو، آلوچه، ازگیل، خرمالو، انار، هلو، شلیل نیز برای کاشت در اراضی شیبدار و دشت برای اشخاص توزیع و کاشته شدند.

عباسیان رستمی در خصوص فضاهای خالی جنگلی منطقه توسکا چشمه و یخچال‌سر گلوگاه، بیان کرد: در این مناطق با صرف هزینه بالغ بر ۶۰ میلیون تومان چاله‌کنی و نهال کاری و احیاء شده است.

وی در پایان گفت: حفظ منابع طبیعی باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود و در این راستا همه احساس وظیفه کنند و نگهداری از عرصه‌های مختلف طبیعی را از وظایف خود بدانند.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما