مرغ در بازار مازندران به مرز 15 هزار تومان رسید
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
کد خبر: 148130 تاریخ انتشار:28 جولای 2019 تعداد بازدید:99 بازدید

مرغ در بازار مازندران به مرز 15 هزار تومان رسید

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران گفت: با احتساب سود قانونی، مرغ در کف بازار با قیمت 14 هزار و 300 تومان به دست مصرف کنندگان مازندرانی رسیده است.

به گزارش بلاغ، علیرغم اظهارات محمدرضا کلامی مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۲۶ تیرماه امسال مبنی بر تعیین سقف قیمتی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی مرغ در بازار اما عملا تاکنون هیچ اتفاقی در کف بازار رخ نداده و قیمت‌های خرده فروشی اختلاف فاحشی با این وعده دارد.

گفتنی است هر چند در ادامه این اظهارات از برخورد قانونی با متخلفانی که از قیمت اعلامی تخطی کنند، به میان آمده اما تاکنون هیچ ترتیب اثری در این بخش هم داده نشده است و کماکان قیمت مرغ در کانال ۱۴ هزار تومان فراز و فرود می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در خصوص تازه‌ترین قیمت بازار امروز مرغ و تخم مرغ به خبرنگار ما گفت: مرغ با قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان در بین واحدهای صنفی توزیع شد.

کامران هاشمی افزود: با احتساب سود قانونی، مرغ در کف بازار با قیمت ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان به دست مصرف کنندگان مازندرانی رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران خاطرنشان کرد: هر شانه تخم مرغ نیز با کاهش دو هزار تومانی نسبت به هفته قبل با قیمت ۱۵ هزار تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

هاشمی علت گرانی این روزهای مرغ و تخم را علیرغم کاهش تقاضای این کالا در فصل تابستان و نیز اعلام ممنوعیت صادرات این کالاها را کاهش جوجه ریزی و هزینه‌های بالای تولیدکنندگان برشمرد و عنوان کرد: به دلیل گرما، خیلی از مرغداران تنها نیمی از سالن خود را جوجه ریزی کرده‌اند و در برخی از استان‌ها حتی جوجه‌ریزی نکردند.

وی در خصوص اختلاف قیمت کف بازار با نرخ اعلامی از سوی ستاد تنظیم بازار گفت: بعید می‌دانم با توجه به شرایط بازار این دستورالعمل در هیچ کجای کشور عملیاتی شده باشد، ضمن آنکه این نرخ در حال حاضر ممکن نیست، اعلامی هم در این رابطه به واحدها نشده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در پایان یادآور شد: قیمت‌ها در بازار مرغ و تخم مرغ همواره تحت اثر مستقیم عرضه و تقاضا بوده و غالبا خود بازار خوددرمانی می‌کند و خودش را تنظیم می‌کند.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما