قارچهای خوراکی در گلوگاه + عکس
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 127422 تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۵؛ ساعت ۸:۲۷ تعداد بازدید:150 بازدید

قارچهای خوراکی در گلوگاه + عکس

قارچهای خوراکی بسیاری در جنگل شهرستان گلوگاه به صورت خورو می‌روید و این در حالی است که جمعیت قارچ‌های خودروی وحشی بسیار بسیار زیاد و متنوع است و شناخت و برداشت قارچ‌های خوراکی نیاز ضروری به مهارت و دانش کافی و تجربه دارد

به گزارش گلوگاه ما، قارچهای خوراکی بسیاری در جنگل و مراتع شهرستان گلوگاه به صورت خورو می‌روید و این در حالی است که جمعیت قارچ‌های خودروی وحشی بسیار بسیار زیاد و متنوع است و شناخت و برداشت قارچ‌های خوراکی نیاز ضروری به مهارت و دانش کافی و تجربه دارد، لذا هر قارچی را نباید به خوراکی امتحان کرد چرا که بیشتر قارچ‌ها بسیار کشنده‌اند.

بیشتر قارچ‌های خوراکی توسط حشرات احاطه می‌شود در حالی که طرف قارچهای دیگر اصلا نمی‌روند، عمده قارچ‌های خوراکی عبارتند از : ۱- زرد کیجا  ۲- دارگوشک ۳- طلاتاج (تاج خروس)۴ – زولن گوشک ۵- مرغک merghek

زردکیجا : داخل جنگل جایی که بیشتر درخت ممرز داردبه اصلاح مرزی پس ازبارندگی و نمناک شدن زمین در اواخر تابستان و اوایل پاییز می‌رود، زردکیجا پلو با گردو بسیار بسیار غذای مقوی و خوشمزه است.

دار گوشک : روی تنه درخت افتاده راش ( مرص )، ملچ (ملیج)، نمدار، شیردار، بلوط، ممرز و…در فصل بهار و تابستان تا اوایل پاییز می‌روید.

تلا تاج ( تاج خروس) : زیر درخت انجیلی در جنگل جایی که تراکم درخت انجیلی زیاد باشد و به اصطلاح محلی غوله دراواخر بهار و تابستان می‌روید.

زولن گوشک : در هامندی (جایی که درخت نداشته باشد) یا مراتع روی تپه‌ها بعد از بارندگی و جایی که شیار نشده و چند سال کشت نشده باشد که در بهار و تابستان می‌روید.

مرغک merqek: زیر گله تلی (وَلِیکی ) داخل جنگل و مراتع در بهار و تابستان می‌روید در جنگل زیاد می‌روید .

 به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید