ارتش و سپاه، همراه و همدل
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 134081 تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۶؛ ساعت ۹:۵۳ تعداد بازدید:25 بازدید

ارتش و سپاه، همراه و همدل

همراهی و همدلی دو مجموعه سپاه و ارتش یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در افزایش کارآمدی نیروهای نظامی است.

به گزارش گلوگاه ما، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، تغییر و تحول اساسی در بخش‌های مختلف کشور، از جمله ارتش به وجود آمد.

 

با توجه به وضعیت کشور و بروز هرج و مرج در نقاط مرزی به ویژه در زمان شروع جنگ تحمیلی نیروهای ارتش از انسجام و هماهنگی لازم برخوردار نبودند، اما به وجود غیرت و مردانگی که همیشه در وجود ایرانیان بوده و هست ارتش دلیر ایران به مقابله با دشمن متجاوز شتافتند.

 

می‌توان گفت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس، ۴۵ عملیات موفق انجام داد که بیشتر آنها منجر به آزادسازی قسمت زیادی از خاک اشغال شده کشورمان شد.

 

همزمان با عملیات‌های نظامی پرسنل جهاد خودکفایی علاوه بر تعمیر قطعات آسیب دیده، اقدام به ساخت قطعات مورد نیاز نیز کردند.

 

اکنون با گذشت ۲۱ سال از پایان جنگ تحمیلی، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استفاده از نیروهای متخصص و مهندسان توانسته است که تسلیحات و تجهیزات نظامی متعددی را طراحی و تولید کند و به مرحله خودکفایی برسد و آماده‌ دفاع از کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران در هر زمانی است.

 

رضا اسدپور کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه پس از انقلاب و با تشکیل سپاه پاسداران، همدلی مناسبی در بدنه این دو نیروی انقلابی ایجاد شده است، گفت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای این دو مجموعه عدم موازنه‌کاری میان آنها است.

 

وی با بیان اینکه ارتش همگام با سپاه در روزهای دفاع مقدس، به کشور و مردم خدمت کرد، خاطرنشان کرد: همراهی و همدلی دو مجموعه سپاه و ارتش یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در افزایش کارآمدی نیروهای نظامی است.

 

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه هر گاه در سپاه و ارتش تعامل صورت گرفت، موفقیت حاصل شد، افزود: با وجود رهبری مقتدر در کشور و عدم موازنه‌کاری مسئولان، این اقتدار روز به روز بیشتر می‌شود.

 

اسدپور با اشاره به اینکه هرگاه ارتش در زمان انقلاب و دفاع مقدس، خدمات فراوانی به کشور کرد، گفت: اگر امروز نیز به دنبال استمرار پیروزی‌ها هستیم باید وحدت و همدلی خود را حفظ کنیم.

 

رضا محمدی کارشناس ارشد مسائل روابط بین‌الملل و مدرس دانشگاه نیز به خبرنگار ما، گفت: جایگاه امروز ایران مدیون خون شهدا است و در این میان نیروهای ارتش در زمان انقلاب و پس از آن از خودگذشتگی‌های فراوانی را به انجام رساندند.

 

وی افزود: ارتشیان برای دفاع از میهن اسلامی و رفع هر گونه تجاوز و چشم طمع داشتن دشمنان به خاک میهن در آسمان و زمین و دریا آماده دفاع از کشور هستند.

 

محمدی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ارتشی مردمی و هم دل با آنها و دولت است، خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، مردم حامی نیروهای مصلح و ارتش محافظ مردم است.

 

این کارشناس سیاسی افزود: پیشرفت های علمی و نظامی ارتش ایران با حمایت های مردم و دولت محقق شده است و همه این قدرت به نفع مردم و نظام به کار گرفته می شود.

 

به گزارش گلوگاه ما؛ ارتشیان در تمامی لحظات پیروزی انقلاب به صفوف به هم پیوسته مردم و دفاع از مرزهای میهن اسلامی در ۸ سال جنگ تحمیلی و خنثی سازی توطئه های دشمن نقش موثری داشتند و امروز نیز در حفظ کیان انقلاب اسلامی ایران، تمام تلاش خود را می‌کنند.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید