رمضان، ماه چرتکه‌انداختن اعمال و افکار
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 134904 تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۰:۵۹ تعداد بازدید:1 بازدید

رمضان، ماه چرتکه‌انداختن اعمال و افکار

بی علت نیست که شب‌های قدر را شب توبه و بازگشت دوباره به سوی خالق می‌دانند چرا که در این شب‌ها درب‌های استغفار، عافیت‌طلبی و عاقبت بخیری بر روی همه باز است.

به گزارش  گلوگاه ما به نقل از خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: در اردیبهشت ماه امسال ۶۳ نفر شامل ۳۸ مرد و بقیه زن براثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه در تمامی محورها به جز راه روستایی شاهد افزایش  آمار بودیم، اضافه کرد: جاده‌های برون شهری با ۴۳ مورد و پس از آن به‌ترتیب محور درون شهری با ۱۷ و راه روستایی با ۳ مورد فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری،میاندرود و بابل هر کدام با ۱۰ و آمل با ۶ مورد بیشترین و فریدونکنار و گلوگاه شهرهای بدون فوتی گزارش شده است.

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی، افزود: در زمان وقوع تصادف ۱۹ نفر از افراد عابران پیاده، ۱۵ نفر راننده، ۱۵ نفر سرنشین، ۱۳نفر موتورسوار و یک مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.

*افزایش ۳ درصدی مصدومان تصادفات رانندگی

وی با اشاره به اینکه آمار مصدومانی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود در این سازمان ثبت شده است، اضافه کرد: در اردیبهشت ماه امسال، یک‌هزار و ۱۷۵ نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ‌سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در زمینه کاهش آمار کشته‌ها و مصدومان در حوادث رانندگی مؤثر باشند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/جبه اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید