توصیه‌های مهم هواشناسی کشاورزی
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 135359 تاریخ انتشار:۱۴ تیر ۱۳۹۶؛ ساعت ۴:۳۸ تعداد بازدید:6 بازدید

توصیه‌های مهم هواشناسی کشاورزی

با توجه به شرایط آب و هوایی هواشناسی مازندران به کشاورزان توصیه‌هایی کرد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  توصیه‌های مهم هواشناسی کشاورزی به کشاورزان به شرح زیر است:
** زراعت
۱- با توجه به گزارشاتی مبنی بر تحت استرس خشکی بودن بعضی از مزارع شالیزاری مناطق مرکزی و شرقی استان، مدیریت آبیاری تناوبی تا قبل از خوشه‌دهی مورد تأکید میباشد
۲- برداشت از مزارع سبزیجات برگی و ریشه‌ای
۳- با توجه به افزایش بیش از نرمال دما و وزش باد گرم و احتمال بارش پراکنده در روز‌های آتی در سطح استان، هیچگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی توصیه نمی‌شود.
۴- با توجه به پیش بینی دمای بیش از نرمال در سطح استان، توصیه میشود کشاورزان عزیز با اعمال مدیریت مناسب آبیاری مزارع سعی در کاهش خسارات احتمالی داشته باشند.
** باغبانی:
۱- با توجه به افزایش بیش از نرمال دما و وزش باد گرم و احتمال بارش پراکنده در روز‌های آتی در سطح استان، هیچگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی فعلا توصیه نمی‌شود.
۲- کنترل دما، رطوبت و تهوبه مناسب در گلخانه‌ها
** نباتات:
۱- کنترل شیمیایی آفات درختان مرکبات، با توجه به افزایش بیش از نرمال دما و وزش باد گرم و احتمال بارش پراکنده در روز‌های آتی در سطح استان، هیچگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی فعلا توصیه نمی‌شود.
۲- کنترل شیمیایی کرم ساقه خوار برنج، با توجه به افزایش بیش از نرمال دما و وزش باد گرم و احتمال بارش پراکنده در روز‌های آتی در سطح استان، هیچگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی فعلا توصیه نمی‌شود.
انتهای پیام/آبه اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید