کشف ۱۱۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران/ برخورد با صنف‌های عرضه‌کننده کالای قاچاق
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 135319 تاریخ انتشار:۱۲ تیر ۱۳۹۶؛ ساعت ۳:۵۴ تعداد بازدید:3 بازدید

کشف ۱۱۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران/ برخورد با صنف‌های عرضه‌کننده کالای قاچاق

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاو ارز مازندران با بیان اینکه با کسبه‌هایی که کالای قاچاق عرضه می‌کنند برخورد می‌شود،گفت: 115 میلیارد ریال در سه ماهه نخست امسال کالای قاچاق در مازندران کشف و ضبط شده است.

به گزارش  گلوگاه مابه نقل ازخبرگزاری فارس، علی پیرفلک بعد از ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: قاچاق کالا نه تنها زیان‌های فراوان اقتصادی، امنیتی، سیاسی و اجتماعی دارد بلکه آسیب‌های روحی و روانی هم ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه کالاهایی قاچاق عموما کالاهایی بی‌کیفیت، غیراستاندارد و غیربهداشتی هستند، افزود: در سال ۹۶ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجموعه‌ای از برنامه‌ها را با نگاه پیشگیرانه به استان‌ها ابلاغ کرد که محورهای آن انجام فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی با هدف آگاهی‌رسانی به مردم، شناسایی و انهدام شبکه‌های حرفه‌ای قاچاق و توجه به اولویت‌های مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با فروشگاه‌های عرضه برندهای غیرمجاز و مبارزه با قاچاق کالا در فضای مجازی و…  است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران با اشاره به تلاش برای جلوگیری از شکل‌گیری جریان قاچاق کالا و ارز در استان، خاطرنشان کرد: امسال هم برنامه‌ها برای جلوگیری از قاچاق کالا ادامه دارد.

وی شناسایی مرکز دپوی قاچاق کالا، طرح سامانه جامع انبارها، برخورد قانونی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان که کالای قاچاق خارجی عرضه می‌کنند را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: مبارزه با قاچاق کالاهایی بومی استان‌ها، فرآورده‌های جنگلی، گونه‌های کمیاب و نادر و کالاهای مربوط به صنعت،  کشاورزی، شیلات و خاویار ادامه دارد.

وی از ایجاد دو کارگروه جدید مبارزه با قاچاق سوخت و مبارزه با قاچاق در فضای مجازی خبر داد و بیان کرد: کنترل و سامان‌دهی سواحل و شناورهای غیرمجاز در سواحل که تعدادشان زیاد بوده و در پی اقدامات غیرقانونی هستند انجام می‌شود.

پیرفلک با اشاره به اقدامات غیرقانونی شناورها مانند صید غیرمجاز ماهی‌های خاویاری، فسیلی و استخوانی، اظهار کرد: با اقدام سودجویانه این افراد منابع این گونه مهم در کشور در خطر تهدید بوده و کاهش محسوس پیدا کرده است.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان مازندران خاطرنشان کرد: برای برخورد با متخلفان در عرصه سواحل خزر و قاچاقچیان غیرمجاز به ویژه خاویاری سواحل، ناامن و مبارزه با آنها قاطع و جدی است.

وی با بیان اینکه به کسبه‌ها و اصناف هر چه لازم بوده اطلاع‌رسانی، آموزش، جلسات توجیهی داشته‌ایم، بیان کرد: هر واحد صنفی که کالای قاچاق عرضه کند بدون گذشت برخورد صورت می‌گیرد.

پیر فلک در ادامه از مردم استان خواست تا کالای قاچاق نخرند و تأکید کرد: خرید کالای قاچاق آسیب به تولید داخلی است و فرصت‌های اشتغال را از بین می‌برد.

وی با اعلام اینکه باید فرهنگ خریدکالای ایرانی نهادینه شود، یادآور شد: صنعت‌گران هم تلاش داشته باشند تا کیفیت داخلی را ارتقا بخشند.

این مسؤول به جلوگیری از ورود برنج خارجی به استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ورود برنج خارجی به مدت سه ماه جلوگیری و قاچاق اعلام شد و امسال به چهار ماه افزایش می‌یابد.

پیرفلک ادامه داد: بر همین اساس با این اقدام ۳ هزار هکتار به سطح زیر کشت برنج اضافه شد که نتیجه سیاست‌های حمایتی بوده است.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران، کشفیات قاچاق در ۳٫۵ سال گذشته در استان را ۱۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این کشفیات رشد ۲۲۴ درصدی داشته، در بحث میوه و تره بار، کود و سموم شیمیایی و گل‌های تزئینی در حد مهار و کنترل رسیدیم.

وی با اشاره به سامانه انبار، افزود: ۳۰ هزارو ۷۱۱ مرکز نگهداری و انبار اقدام به ثبت مشخصات خود گروه هستند و در کشور بعد از تهران رتبه دوم را داریم.

وی مقدار کشفیات در سه ماهه نخست سال ۹۶ را ۱۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد ۴۵۷ نفر متخلف در سطح استان به دلیل فعالیت مجرمانه دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: تلفن همراه و بعد از آن اموال فرهنگی بیشترین مورد کشفیات بوده که نسبت به مدت گذشته افزایش داشته است.

پیرفلک با بیان اینکه در استان ۱۲۳ کیلو ماهی خاویاری کشف شده است، افزود: کشفیات ماهیان خاویاری ۶۲۳ درصد و لوازم برقی ۲۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

وی با اعلام اینکه در کشفیات داروهای غیرمجاز و مواد نیروزا کاهش داشته‌ایم، بیان کرد: در فرآورده های نفتی بعد از داروهای غیرمجاز با ۸۹ درصد کاهش کشفیات داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ مقدار کشفیات ۳۱ میلیارد تومان و در سال ۹۵ این مقدار ۳۸ میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام /۸۶۰۴۱/جبه اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید