۶۲۶ هزار مازندرانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند/ بخشودگی جرایم دیرکرد حق بیمه کارفرمایان
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 135450 تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۶؛ ساعت ۵:۵۱ تعداد بازدید:5 بازدید

۶۲۶ هزار مازندرانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند/ بخشودگی جرایم دیرکرد حق بیمه کارفرمایان

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران از بخشودگی جرائم دیرکرد حق بیمه کارفرمایان استان خبر داد و گفت: سامانه‌ای طراحی شد تا کارفرمایانی که مشمول این بخشودگی می‌شوند ثبت‌‌نام کنند.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از  راه دانا سیدعلی‌اصغر محمودی در گفت‌وگو با بلاغ از بخشودگی جرائم دیرکرد حق بیمه کارفرمایان مازندران خبر داد و اظهار کرد: طبق طرح قانونی بخشودگی جرایم دیرکرد حق بیمه کارفرمایان که سال گذشته به تصویب رسید، سامانه‌ای طراحی شد تا کارفرمایانی که مشمول این بخشودگی می‌شوند ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه ۹ هزار و ۱۹۷ کارگاه کارفرمایی در این سامانه ثبت‌نام کردند، افزود: بیش از ۷ هزار کارگاه، مشمول بخشودگی صد درصدی جرایم دیرکرد حق بیمه کارفرما شدند.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران تصریح کرد: تامین اجتماعی با درک وضعیت تولیدکنندگان و شرایط نامساعد اقتصادی اقدام به این کار کرد و حتی در دریافت اصل مبلغ نیز حق بیمه نیز مساعدت شده است.

محمودی با بیان اینکه بدهی معوق تولیدکنندگان و کارفرمایان مازندران به تامین اجتماعی ۱۸۴ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: با تمهیدات چیده شده و با هدف حمایت از تولید و اشتغال استان، بدهی معوق کارفرمایان تا ۱۲ نوبت تقسیط شد.

 ۶۲۶ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تا سال ۹۲، ۵۸۰ هزار نفر در مازندران جزو بیمه شدگان تامین اجتماعی بوده‌اند، بیان کرد: در پایان سال ۹۵ این تعداد با رشد ۸ درصدی به بیش از ۶۲۶ هزار نفر رسیده است.

محمودی تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی در مازندران را ۲۶۰ هزار نفر دانست و اظهار کرد: این تعداد در سال ۹۲، ۲۱۸ هزار نفر بود که با رشد ۱۹ درصدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه برای ۴۵ هزار نفر از کارگران ساختمانی سهمیه گرفته‌ایم، تصریح کرد: تاکنون ۳۹ هزار نفر جذب شده‌اند که بیش از مقدار سال گذشته است.

محمودی برخی سخنان در مورد سرمایه تامین اجتماعی را غیرواقع دانست و بیان کرد: امسال مبلغی که برای وصول ابلاغ شده ۲ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان است اما بیش از ۲ هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان در مازندران مصارف منابع داریم.

وی در مورد مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مازندران گفت: ۷۹ هزار بازنشسته، ۷ هزار ازکار افتاده و ۳۲ هزار فوتی تحت پوشش تامین اجتماعی، متوسط ماهیانه یک میلیون و ۵۹۲ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اشاره به بیمه‌شدگان بیکاری استان، اظهار کرد: ۱۲ هزار نفر از تامین اجتماعی مستمری بیکاری می‌گیرند.

بدهی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی 

محمودی بدهی دولت به تامین اجتماعی را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دانست که هر سال ۲۰ هزار میلیارد تومان به آن اضافه می‌شود و تاکید کرد: در ماده ۱۳ قانون بودجه، دولت مکلف شده بدهی‌های مقطعی شده تامین اجتماعی را پرداخت کند، این بدهی یارانه‌ای است که دولت به جای کارفرما متقبل شده است.

وی با بیان اینکه بودجه سال گذشته تامین اجتماعی ۷۲ هزار میلیارد تومان بوده و امسال به ۸۲ هزار میلیارد تومان رسیده است، خاطرنشان کرد: هزینه‌های مصرفی تامین اجتماعی افزایش چشم‌گیری داشته چون جامعه تحت پوشش آن نیز با رشد همراه بوده، به گونه‌ای که سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی بودند اما امسال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه ۵۹ درصد از مردم استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت ۳ میلیونی مازندران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

این مسئول در پایان گفت: تامین اجتماعی ۲۰ نوع تعهد دارد که مهم‌ترین آن درمان است و موجب شده تا ۹ درصد از حق بیمه‌های دریافتی به درمان اختصاص یابد.

انتهای پیام/به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید