تودیع رییس جهاد کشاورزی گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
کد خبر: 138664 تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۶؛ ساعت ۶:۱۹ تعداد بازدید:40 بازدید

تودیع رییس جهاد کشاورزی گلوگاه

طی مراسمی رضا پورفلاح سیدمحله رییس سابق جهادکشاورزی گلوگاه تودیع‌ و غلامرضا قنبری به عنوان رییس جدید این اداره و با حضور محمدحسین فلاح معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران و جمعی از مسئولان شهرستاني در سالن اجتماعات فرمانداری گلوگاه معارفه شد.

به گزارش گلوگاه ما، طی مراسمی رضا پورفلاح سیدمحله رییس سابق جهادکشاورزی گلوگاه تودیع‌و غلامرضا قنبری به عنوان رییس جدید این اداره و با حضور محمدحسین فلاح معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران و جمعی از مسئولان شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری گلوگاه معارفه شد.

رضا پورفلاح از مجموعه‌ی ظرفیت‌های جهاد کشاورزی طی سه سال ریاست خود در شهرستان اظهار کرد: در بخش زارعت چند محصول استراتژیک اعم از گندم، برنج و دانه‌های روغنی در شهرستان وجود دارد که گلوگاه در این سه محصول در استان مازندران مطرح است.

وی از سهمیه کشت کلزا در مزارع گلوگاه افزود: در سال گذشته سهمیه‌ای که به شهرستان داده شد ۱۳۰۰ هکتار بوده که در سال جاری این رقم به ۲ هزار هکتار رسیده است.

این مسئول ادامه داد: کلیه‌ی اطلاعات مورد نیاز جهادکشاورزی توسط کارشناسان پهنه در شهرستان و روستاهای تابعه جمع آوری می‌شود و با آموزش‌های لازم به کشاورزان به کشت محصول بیشتر کمک می‌کنند، اطلاعات به دست آمد در اداره کارشناسی و مهندسی خواهد شد و برنامه‌ریزی‌های بهتری انجام می‌شود.

وی با بیان مبارزه با آفات عمومی همگانی و کاهش خسارت عوامل غیر زنده محیطی همچون ملخ، تصریح کرد: مزارع گلوگاه از جمله مکان‌های کانون ملخ می‌باشد و هر ساله جهاد کشاورزی شهرستان از بهمن ماه با رصد کانون‌هائیی که ملخ خیز هستند را شناسایی و با همکاری شوراهای کشاورزی، مزارع سم پاشی و از پیشروی ملخ‌ها جلوگیری می‌شود.

مدیر سابق جهاد کشاورزی گلوگاه از احداث باغ، خط انتقال آب و ایجاد استخر در اراضی شیبدار روستاهای هزارجریب گلوگاه خبرداد: در روستاهای مصیب محله، نیالا، اوارد، رمدان، تپه و در روستاهای پایین دست گلوگاه نیز روستای نظام محله، تیرتاش، سراج محله، نصرت آباد ایجاد باغ در اراضی شیبدار را داشتیم و همچنین گلوگاه از نظر سطح اراضی شیبدار در استان دارای رتبه پنج است.

پورفلاح از ترویج جشنواره انجیر در سطح شهرستان گفت: ترویج و توسعه باغ انجیر به منظور استفاده از ظرفیت بومی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از اهداف برگزاری جشنواره انجیر گلوگاه می‌باشد.

کارگاه عرقیات گیاهان دارویی تحت عنوان GGP شرکت تعاونی زنان تیرتاش، خاطرنشان کرد: این کارگاه در مرداد ماه سال جاری افتتاح شد که به دلیل رویش انواع و اقسام گیاهان دارویی به صورت خودرو در منطقه و یا کشت مستقیم کشاورزان و استفاده از این ظرفیت موجود، اشتغالزایی مردم به صورت مستقیم وغیر مستقیم ایجاد شده است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید