تورهای ماهی‌گیری در دریای خزر پهن می‌شود
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
کد خبر: 138534 تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۶؛ ساعت ۳:۳۷ تعداد بازدید:2 بازدید

تورهای ماهی‌گیری در دریای خزر پهن می‌شود

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به آغاز تمهیدات برای صید ماهیان استخوانی در دریا، گفت: تورهای ماهیگیری در دریای خزر پهن می‌شود.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، حسین‌علی خوشباور رستمی در گردهمایی مدیران اتحادیه و شرکت‌های تعاونی ماهیگیران پره مازندران، اظهار کرد: صید ماهیان استخوانی در استان از بیستم مهرماه آغاز می‌شود.

وی افزود: ۵۴ شرکت تعاونی صیادی پره استان با حدود ۳ هزار و ۸۰۰ ‌صیاد هفته آینده بیستم مهرماه تورها را در دریا پهن خواهند کرد و در این زمینه تمهیدات لازم برای شروع صید فراهم شده است.

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به صید بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن ماهی استخوانی به ارزش اقتصادی ۸۰ میلیارد تومان در فصل قبل، تصریح کرد: تشکل‌های صیادی به ویژه اتحادیه تعاونی ماهیگیران پره استان باید تقویت و حمایت بیشتری شود تا نقش فعال‌تری درمجامع و برخی فعالیت‌های شیلاتی داشته باشد.

رستمی، مشارکت صیادان را در امر بازسازی ذخایر آبزیان دریا در کنار شیلات مهم دانست و بیان کرد: شیلات به منظور بازسازی ذخایر سال گذشته و امسال با مشارکت صیادان میلیون‌ها قطعه بچه ماهی به صورت شیل‌گذاری و مراکز تکثیر و بازسازی در رودخانه‌های منتهی به دریا رهاسازی کرد.

وی از حرکت مردمی اهالی و ساکنان خیرودکنار نوشهر در حفاظت از تکثیر طبیعی ماهی در این رودخانه و مهاجرت ماهیان مولد، این طرح را الگوی موفق برای سایر رودخانه‌ها برشمرد.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: شیلات مازندران درجهت رفع مشکلات صیادی به ویژه موضوع سخت و زیان‌آور بودن شغل صیادی پیگیری لازم را از طریق مراجع ذیربط صورت داده است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید