لطفا مسئولان ما را درک کنند / ما با دیگران هیچ تفاوتی نداریم
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 138942 تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۰:۵۸ تعداد بازدید:9 بازدید
گفتگو با روشندل موفق گلوگاهی؛

لطفا مسئولان ما را درک کنند / ما با دیگران هیچ تفاوتی نداریم

مسائل مهم‌ برای من و افراد با شرایط من این است که امکانات کافی و مناسب برای ما فراهم شود تا محدودیت جسمی‌ به چشم نیاید.

به گزارش گلوگاه ما، در مراسم تجلیل از روشندلان موفق گلوگاه، په پای صحبت یک بانوی روشندل خانم نرگس کلبادی‌نژاد، بانوی ۲۰ ساله نشستیم و از خود برای ما گفت: من مادرزادی نابینا بودم، از دوران کودکی به مدرسه استثنائی رفتم و درس خواندم، در کنکور شرکت کردم و رتبه هزار را کسب کردم و اکنون دانشجوی ترم ۶ رشته علوم تربیتی دانشگاه مازندران در شهر بابلسر هستم و همیشه کتاب‌هایی که با رشته تحصیلم مرتبط را است مطالعه می‌کنم.

این بانوی روشندل از فعالیت ورزشی خود گفت : عضو تیم ملی گلبال نابینایان و کم‌بینایان هستم و در رشته‌های ورزشی دیگر از جمله مسابقات دو میدانی نیز در چندین مسابقات توانستم مقام اول در دو ۱۰۰ متر را کسب کنم و همچنین یک بار مقام نخست در طول ۶۰ متر و ۳ بار مقام قهرمانی، سه بار مقام دوم کشوری در دو ۱۰۰ متر و ۲ بار نیز مقام سوم کشوری در دو ۲۰۰ متر را با مدال‌های خوب در این رشته کسب کنم.
این بانوی روشندل به غیر از فعالیت ورزشی به موسیقی نیز علاقه‌ی زیاد دارد و در کلاس‌های گیتار شرکت می‌کند.

کلبادی‌نژاد از نوع مطالعه و درس خواندن خود گفت: به صورت صوتی یا به صورت فایل wordکه با لپ‌تاپ‌هایی با قابلیت صفحه‌خوان است مطالعه می‌کنم.

این بانوی گلوگاهی از رمز موفقیت‌ و توصیه خود به روشندلان دیگر گفت : در این معتقدم که هر کسی در زندگی فقط به یک الگو نباید تکیه کند، همیشه سعی بر این داشتم از رمز و رازهای افراد موفق هستند، استفاده کنم.

همچنین با روحیه بالا و امیدوار بودن، خانواده، اطرافیان و همسرم تشویق کنندگان خوبی برایم هستند و به روشندلان دیگر هم می‌گویم که شما انسان هستید و توانایی، هوش و استعداد دارید، با حفظ روحیه از زندگی خود بهترین لذت‌ها را ببرید و تنها تفاوت ما با دیگران همان کٌند بودن روال کارکردن ما است.

کلبادی نژاد انتظارات خود را از مسئولین مطرح کرد و گفت: مسائل مهم‌ برای من و افراد با شرایط من این است که امکانات کافی و مناسب برای ما فراهم شود تا محدودیت جسمی‌ به چشم نیاید، اگر امکان آن است بودجه‌ای در اختیار ما روشندلان قرار دهند تا بتوان وسایل کمک آموزشی را تهیه و مهمتر از آن این که ما را درک کنند و همچنین مسئولان شهرستان بتوانند برای نابینایان به‌ویژه آقایان نابینا شرایط اشتغال و مسکن را در شهرستان گلوگاه تهیه کنند، کمک بسیار خوبی می‌باشد.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید