مسؤولان مازندران پیگیر جذب مشوق ۱۰۰ میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶
کد خبر: 138585 تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۶؛ ساعت ۸:۴۴ تعداد بازدید:2 بازدید

مسؤولان مازندران پیگیر جذب مشوق ۱۰۰ میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ دستور پرداخت 100 میلیارد تومان مشوق صادرات برای مرکبات، گفت: دستگاه های مسؤول برای جذب آن پیگیری کنند.

به گزارش گلوگاه به نقل از بلاغ، علی‌محمد شاعری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۵ میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون برای تنظیم بازار مرکبات چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر ترویج مصرف تازه‌خوری مرکبات، خواستار برنامه‌ریزی مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات این محصول و توزیع گسترده آن در کشور از طریق شبکه‌های تعاون روستایی شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمای سال گذشته و خسارت سنگین به باغداران و ذخیره‌کنندگان مرکبات در شمال کشور، ادامه داد: انتظار می‌رود تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار ذخیره‌کنندگان مرکبات قرار گیرد تا امسال خرید و ذخیره‌سازی این محصول به خوبی انجام شود و باغداران نیز نگران فروش محصول خود نباشند.

این مسؤول احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را از راهکارهای توسعه صادرات به‌ویژه مرکبات برشمرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و مکاتبه با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای مشوق صادرات مرکبات به نوبخت پیشنهاد شد که دستور داده شد اقدام لازم صورت گیرد تا برای توسعه صادرات این محصول راه‌گشا باشد.

شاعری در پایان گفت: وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استانداری مازندران و سازمان برنامه و بودجه مازندران باید برای جذب این مبلغ پیگیری و اقدامات جدی داشته باشند تا به موقع جذب و هزینه شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید