تعطیلی سایت پروازی مهدیرجه گلوگاه در عصر بازدهی / بلاغ نيوز
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 139389 تاریخ انتشار:۱۶ آبان ۱۳۹۶؛ ساعت ۸:۳۱ تعداد بازدید:108 بازدید
بلاغ بررسي مي‌کند؛

تعطیلی سایت پروازی مهدیرجه گلوگاه در عصر بازدهی

سایت پرواز مهدیرجه به عنوان یکی از بهترین و زیباترین سایت‌های پروازی مازندران به طور ناگهانی در عصر بازدهی تعطیل شده است.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، استان مازندران تنها استان در کشور است که به دلیل ویژگی جغرافیایی منحصر به فرد دارای هفت سایت پرواز در شهرستان‌های گلوگاه، جویبار، آمل، نور، کلاردشت، عباس‌آباد و محمودآباد(سرخرود) است.

 

سایت پرواز مهدیرجه گلوگاه که به عنوان یکی از بهترین و زیباترین سایت‌های پروازی مازندران معرفی شده و در کشور نظیر ندارد، به طور ناگهانی در عصر بازدهی تعطیل شده است.

 

از آنجایی که جایگاه‌های پروازی منابع خوب اقتصادی برای مردم منطقه هستند و باید مشکلات ایجاد شده که منجر به تعطیلی سایت پروازی مهدیرجه شده است، برطرف شود تا جزو جایگاه‌های خوب برای پرواز در سطح کشور باشد.

 

تفاوت سایت پرواز مهدیرجه گلوگاه با سایر سایت‌های پروازی استان در دارا بودن استاندارهای لازم پرواز و با چشم‌انداز عالی است.

 

رشته ورزشی پرواز پاراگلایدر از جمله رشته‌هایی به‌شمار می‌رود که نیازمند زیر ساخت‌های مناسب است و بعد از مشخص شدن مالکیت زمین باید زیرساخت‌های آن ساخته شود، مانند برخی رشته‌های ورزشی نمی‌توان به راحتی برای آن مجوز تهیه کرد.

 

یکی از پتانسیل‌های رونق اقتصادی گلوگاه، توجه به گردشگری ورزشی بوده و برای رونق اقتصادی شهرستان، توجه به صنعت توریسم و گردشگری ورزشی مورد توجه است و باید برای تأمین زیرساخت‌های لازم تلاش شود.

 

جذب توریست و گردشگران ورزشی در گلوگاه می‌توان علاوه بر ورزش‌های هوایی از رشته‌های ساحلی مانند والیبال ساحلی استفاده کرد و با این کار می‌توان تعداد بیشتری رشته ورزشی در گلوگاه به‌وجود آورد.

 

سایت پروازی مهدیرجه در تعطیلی ۳ ماه خود به سر می‌برد و جدا از مسائلی که زمین سایت دارد و مکانی که خلبانان فرود می‎آیند و مورد انتقاد کشاورزان است؛ مسائل دیگری از نظر امنیتی وجود دارد که دادستانی گلوگاه دلایل خاص امنیتی را برای این موضوع مطرح می‌کند.

 

امیدواریم ضمن حفظ این سرمایه ارزشمند با همکاری نهادهای مربوطه به‎ویژه امنیتی این مشکل حل شود و ورزشکاران نیز با ساماندهی بهتر و رعایت همه مواردی که خواسته مردم، مسؤلان شهرستان و استان است به تمرینات و برگزاری مسابقات در سایت پروازی مهدیرجه گلوگاه بپردازند.

 

ورزش‌های هوایی بر اساس و ریشه هوانوردی از سایر رشته‌های ورزشی جدا است و به عنوان باشگاه معرفی نمی‌شود، سایت پروازی مانند پیست موتورسواری و اتومبیلرانی است، کسی که دارای گواهینامه و بیمه‌نامه است و شرایط پرواز را دارد با مسؤولیت کمیته استان می‌تواند در پیست‌ها مانور دهد و هر اتفاقی هم که برای پروازکنندگان در خارج از سایت‌های پروازی رخ دهد بر عهده خودشان است، در بیمه نامه‌ها ذکر شده که پرواز پاراگلایدر فقط در محل سایت‌ها زیر پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

 

اصولاً مجوز سایت پرواز در استان برای بخش خصوصی صادر نمی‌شود و اگر کسی از بخش خصوصی بخواهد برای مجوز سایت پرواز اقدام کند، حتما باید اداره‌ کل ورزش و جوانان مازندران آن را تایید کند.به اشتراک بگذارید :

نظرتان را بنویسید