نفت سفید لیتری ۲ هزار تومان در گلوگاه!
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 141475 تاریخ انتشار:۲۶ آذر ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۲:۳۱ تعداد بازدید:983 بازدید
بلاغ مازندران گزارش مي‌دهد؛

نفت سفید لیتری ۲ هزار تومان در گلوگاه!

در گلوگاه بعضاً سوخت ليتري 2 هزار تومان به صورت آزاد به فروش مي‌رسد که اين مورد به صورت زياد در شهرستان ديده مي‌شود.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران، شغل اکثر مردم شهرستان گلوگاه کشاورزی است و کشاورزان همیشه با مشکل سوخت به ویژه نفت سفید و گازوئیل مواجعه هستند.
بسیاری از کشاورزان یا عمدتاً از سواد کافی برخوردار نیستند و یا حجم مصرفی آنها به گونه‌ای نیست که بخواهند درگیر مسائل اداری شوند.

در شهرستان گلوگاه شرکت نفت، دفتری برای خدمات دادن ایجاد نکرده است، به همین منظور مردم برای برطرف کردن نیازهای خود، حتی برای چند لیتر باید به شهرستان‌های مجاور همچون بهشهر و بندرگز استان گلستان مراجعه کنند که این خود زمان و هزینه اضافی برای کشاورز خواهد داشت.

ثبت‌نام در سامانه فرآورده‌های نفتی کشور برای بهره‌برداران و کلیه ادوات یا تأسیسات مصرف کننده سوخت که در زمینه فعالیت‌های تولیدی مصرف‌کنندگان جزو بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند همچون ادوات و ماشین آلات کشاورزی، شناورهای صیادی و شیلات، مرغداری و سایر ماکیان، واحدهای تولیدی گلخانه‌ای، موتورپمپ‌های آب کشاورزی، دامداری، واحدهای پرورش ماهی و آبزیان و واحدهای پرورش قارچ و کمپوست که خواهان سوخت هستند بایستی نسبت به ثبت نام در سامانه فرآورده‌های نفتی اقدام کرده باشند اما اکثر ماشین‌آلات کشاورزی مردم شهرستان فاقد مدارک لازم هستند.

هر چند ثبت‌نام در سامانه فرآورده‌های نفتی مزایایی اعم از کاهش ترافیک شهری و مصرف سوخت وسایل نقلیه، عدم نیاز به مراجعه حضوری و سهولت و تسریع در نظارت مستقیم بازرسان است اما عدم ثبت‌نام در نهایت این امر موجب سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شود و در چرخه یک بازار سیاه قرار می‌گیرد که کشاورز در فصل کشاورزی خود مجبور به خریداری نفت سفید گران‌تر خواهد شد.

اکثر کشاورزان از موتور پمپ‌های نفتی برای آبیاری استفاده می‌کنند که با این اتفاقات با مشکل رو به رو می‌شوند.

در گلوگاه بعضاً سوخت لیتری ۲ هزار تومان به صورت آزاد به فروش می‌رسد که این مورد به صورت زیاد در شهرستان دیده می‌شود.

در شهرستان شرکت‌های توزیعی وجود دارد اما این شرکت‌ها با حواله، سوخت را تحویل می‌دهند اما کشاورزان گلوگاهی عموماً مصرف کم دارند و قادر به خرید سوخت با حجم ‌بالا نیستند.

به گزارش بلاغ، هر چند در شهرستان گلوگاه ۶ جایگاه سوخت اعم از بنزین، گازوئیل و CNG وجود دارد اما مشکل نبود دفتر شرکت نفت در گلوگاه پابرجاست و امید است مسئولان مازندران با فعالیت شرکت نفت در گلوگاه مانند سایر شهرستان‌ها، سر و سامانی به وضعیت کشاورزان دهند.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید