اعلام قیمت خرید سه رقم برنج پرمحصول در مازندران
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 142959 تاریخ انتشار:۱۳ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۲:۳۱ تعداد بازدید:2 بازدید

اعلام قیمت خرید سه رقم برنج پرمحصول در مازندران

قیمت خرید توافقی برنج پرمحصول شیرودی، ندا و نعمت در مازندران اعلام شد.

دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه خرید توافقی برنج پرمحصول از امروز چهارشنبه ۱۳ دی در مازندران آغاز شد و تا ۱۵ بهمن ادامه دارد، گفت: هر کیلوگرم برنج شیرودی براساس ۸ درصد شکستگی ۵ هزار و ۴۵۰ تومان و هر کیلوگرم برنج ندا و نعمت ۴ هزار و ۸۵۰ تومان از کشاورزان به صورت توافقی خریداری می‌شود.

وی افزود: مبلغ برنج خریداری شده از کشاورزان پس از تحویل محصول و ثبت در سامانه حداکثر تا ۲۴ ساعت به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

حیدرپور گفت: خرید توافقی ارقام پرمحصول شیرودی، ندا و نعمت توسط دو مرکز خرید شرکت بازرگانی دولتی در شهرستان‌های بابل و نکا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار تن برنج شیرودی اکنون در دست کشاورزان مازندرانی است، افزود: محدودیتی در میزان خرید برنج‌ های پرمحصول نیست.

سید محمد جعفری مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور نیز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه از امروز شرکت غله آماده تحویل گرفتن برنج پرمحصول تولید سال زراعی کشاورزان مازندرانی است، گفت: برنج‌ های تحویلی کشاورزان تا ۱۵ درصد شکستگی قابل قبول است و بیشتر از ۸ درصد شکستگی براساس جدول ارائه شده از قیمت کسر خواهد شد.

وی افزود: شرکت غله و خدمات بازرگانی محموله‌های برنج مخلوط شده با برنج‌ های خارجی را تحویل نمی‌گیرد.

جعفری گفت: خرید برنج پرمحصول در سیلوی شهید میرزاپور نکا و انبار بابل واقع در جاده گنج افروز آغاز شده است و کشاورزان با داشتن معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی، به این مراکز مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور افزود: خرید از دلالان و واسطه‌ های بخش کشاورزی صورت نخواهد پذیرفت.

یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شلتوک امسال در مازندران برداشت شد که ۶۵ درصد آن برنج سفید است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید