مشکل آب و گاز در گلوگاه حل می‌شود
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 143434 تاریخ انتشار:۲۲ دی ۱۳۹۶؛ ساعت ۴:۳۱ تعداد بازدید:50 بازدید
نماينده مردم شرق مازندران گفت:

مشکل آب و گاز در گلوگاه حل می‌شود

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در ايام دهه فجر پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه به افتتاح خواهد رسيد و عمليات گاز رسانی به ۱۳ روستاي بخش هزار جريب گلوگاه در حال انجام است.

به گزارش گلوگاه ما، علی‌محمد شاعری در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته گلوگاه، اظهار کرد: به زودی در ایام دهه فجر پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه به افتتاح می‌رسد و اکنون نیز یک‌سری تجهیزات مهم از خارج کشور وارد شهرستان شده که در حال نصب و تست اولیه است.

 

وی در خصوص تکمیل فاز دوم بیمارستان ۵۰ تخت‌خوابی ثامن الائمه گلوگاه، افزود: در سال جاری بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان تخصیص داده شد که به زودی عملیات خاک‌برداری انجام می‌شود و اگر در ۶ ماه آینده اسکلت آن را به اتمام برسد، بلافاصله تجهیزات آن به همراه ۵۰ تخت‌خواب نصب خواهد شد که اعتبار آن حدود ۳ میلیارد تومان برای سال آیند تخصیص داده شده است.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی درباره تخصیص بودجه برای مجموعه‌های ورزشی استان مازندران، بیان کرد: حدود ۶ میلیارد تومان بودجه برای کل استان تخصیص داده شد که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن برای شهرستان گلوگاه اختصاص یافت.

 

این مسئول ادامه داد: تکمیل و ساخت ورزشگاه ۳ هزار نفری روستای خورشیدکلا گلوگاه به جریان افتاده که از این مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای این مجموعه ورزشی است.

 

شاعری درباره مشکل آب شرب ۱۵ روستا در شرق مازندران، گفت: رفع مشکل آب آشامیدنی این روستاها با اعتباری حدود ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار دارد که تا هفته دولت سال آینده مشکل آب شرب حل خواهد شد و همچنین رفع مشکل آب شورب پنج شهر شرق مازندران از سد گلورد با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد که حدود ۶ کیلومتر از آن تونل است و با یک مهندسی بالا در حال طراحی و اجرا است که همه‌ کارها زیربنایی بوده و در حال پیگیری است.

 

وی در خصوص اجرای طرح فاضلاب شرق مازندران که حدود پنج سال زمان می‌برد، بیان کرد: حدود یک میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل فاضلاب شهرستان گلوگاه تخصیص داده شده است.

 

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس افزود: عملیات گاز رسانی ۱۳ روستا در بخش هزار جریب گلوگاه در حال انجام است و تاکنون در پنج روستا اعم از نیالا، رمدان، اوارد، وزوار و همچان به طول ۱۵ کیلومتر شبکه داخلی گاز تکمیل شده است.

 

شاعری بیان کرد: روکش آسفالت شهرستان گلوگاه به نیالا که طول آن ۱۳ کیلومتر است انجام شد و حل مشکل آسفالت بقیه راهای دسترسی به روستاهای دیگر هزارجریب گلوگاه نیز در حال پیگیری است.

 

وی در خصوص اجرای طرح هادی در روستاهای شرق مازندران، گفت: طرح هادی در ۹ روستا با اعتبار ۲ میلیارد تومان در حال انجام و پیگیری است که این پروژه‌ها تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی درباره افتتاح کشتارگاه گوشت سفید و مرغ در گلوگاه، اظهار کرد: این کشتارگاه با ظرفیت حدود ۸ هزار قطعه در ساعت، در دهه فجر امسال با اشتغال‌زایی بسیار خوب افتتاح خواهد شد.

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تجهیز و بازسازی ۱۲۰ هکتار از اراضی شالیزاری شرق مازندران در حال انجام است.

 

شاعری ادامه داد: در زمان برداشت برنج شاهد واردات این محصول به کشور بودیم که اقتصاد برنج را دچار مشکل کرد و به کشاورزان لطمه وارد کرد که از واردات برنج جلوگیری شد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر عزل مدیران ناکارآمد تاکید داریم و شبانه‌روز پیگیر مطالبات مردم منطقه هستیم و ذره‌ای از مواضع خود در پیگیری امور مردم کوتاه نمی‌آییم.

 به اشتراک بگذارید :

نظرتان را بنویسید