حدود ۲۰ درصد کلاس‌های درس مازندران تخریبی هستند
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 144576 تاریخ انتشار:۱۶ بهمن ۱۳۹۶؛ ساعت ۴:۰۶ تعداد بازدید:16 بازدید
مدير کل نوسازي مدارس استان مازندران خبر داد:

حدود ۲۰ درصد کلاس‌های درس مازندران تخریبی هستند

مدير کل نوسازي مدارس استان مازندران گفت: 20 درصد کلاس‌هاي درس استان تخریبی بوده و نيازمند بازسازي مجدد دارند.

به گزارش گلوگاه ما، علی شیرزاد در خصوص وضعیت کنونی مدارس تخریبی استان مازندران، در گفتگو با خبرنگار ما؛ اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار تقریبا هجده هزار و ۵۰۰ کلاس درسی در استان وجود دارد که حدود ۷۰ درصد این کلاس‌ها از استحکام نسبی لازم برخوردار هستند و حدود ۲۰ درصد کلاس‌های درس مازندران تخریبی و غیر استاندارد و نیازمند به بازسازی مجدد دارند، همچنین حدود ۱۱ درصد نیازمند مقاوم سازی هستند.

وی با اشاره به تخصص اعتبار دولتی برای نوسازی مدارس در مازندران، افزود : تلاش در اداره کل اداره نوسازی مدارس در ایام دهه فجر امسال قریب به ۱۵ فضای آموزشی که بالغ بر ۱۱۱ کلاس درس می‌باشد، حدود ۱۷ میلیارد تومان برای این تعداد پروژه هزینه شده و آماده بهره برداری و تحویل آموزش پرورش شده است .

مدیر کل نوسازی مدارس استان مازندران به خبرنگار ما گفت: علاوه بر این نزدیک به ۴۲۰ کلاس درس در استان دارای سامانه گرمایشی که دارای سامانه غیر استاندارد بودن، استاندارد سازی آنان انجام شد.

وی ادامه داد: این کلاس‌ها به سیستم حرارت مرکزی مجهز شدند و همینطور نزدیک به ۶۰ هزار متر مربع محوطه مدارسی که فاقد فضای مناسب بودند، اسفالت و مناسب سازی شدند که مجموعاً ۲۱ میلیارد تومان برای این تعداد پروژه اعتبار تخصیص داده شد.

وی همایش خیران مدرسه ساز را فرصتی خوب برای تأمین اعتبارات مورد نیاز طرح‌های مدرسه سازی در استان دانست و گفت: در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز برای کمک به امر مدرسه سازی مازندران، ۲۳ میلیارد تومان تعهد ایجاد کردند.

شیرزاد در خصوص اجرای طرح برکت سال۹۶ در سطح مازندران، گفت : در استان مازندران ۴۹ مدرسه یا فضای آموزشی داریم که بنیاد طرح برکت، تأمین اعتبار آن را قبول کرده است و تقریباٌ ۳۵ پروژه تحویل داده شد و پروژه‌های باقیمانده را در مناسب‌های بعدی تحویل آموزش پرورش خواهیم داد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان مازندران با اشاره به افزایش طرح‌های برکت در کشور بیان داشت: بنیاد برکت در کشور طی یک تفاهم نامه یک هزار مدرسه را متعهد شد که سهم مازندران از این تعداد تا کنون ۴۹ مدرسه بود که در همین چند روز گذشته نیز مجدداً ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل و بنیاد برکت که جزئی از آن است تفاهم نامه‌ای منعقد شد تا یک هزار مدرسه دیگر در کشور ساخته شود که تلاش اداره کل نوسازی مدارس مازندران بر این است تا سهم مناسبی از آن را برای استان داشته باشد.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید