پروژه زیرگذر «تیرتاش» گلوگاه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 143895 تاریخ انتشار:۲ بهمن ۱۳۹۶؛ ساعت ۲:۴۷ تعداد بازدید:34 بازدید
بلاغ گزارش بررسي مي‌کند؛

پروژه زیرگذر «تیرتاش» گلوگاه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

زیرگذر روستای تیرتاش یکی از پروژه‌های عمرانی‌ گلوگاه است که قرار بود به مدت یک ماه به بهره‌برداری برسد، اما حدود دو سال از آغاز فعالیت اجرایی این پروژه می‌گذرد که هنوز به اتمام نرسیده است.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، زیرگذر مشترک روستاهای تیرتاش و سراج‌محله از توابع شهرستان گلوگاه، یکی از پروژه‌های عمرانی‌ گلوگاه است که قرار بود به مدت یک ماه به بهره‌برداری برسد، اما حدود دو سال از آغاز فعالیت اجرایی این پروژه می‌گذرد که هنوز به اتمام نرسیده است.

فاز نخست اجرای این پروژه سبب شد تا در برخی از ساعات شبانه‌روز شاهد ایجاد گره‌های ترافیکی در مسیر اطراف آن باشیم.

از آنجایی که این زیرگذر در نزدیکی یک دوربرگردان احداث شده است و محل عبور دانش‌آموزان روستاهای مجاور برای رسیدن به دبیرستان دخانیات و امام خمینی(ره) پسرانه روستای تیرتاش است، امکان بروز حادثه برای دانش‌آموزان وجود دارد.

در فصل کشاورزی هم کشاورزان دو روستای سراج‌محله و تیرتاش برای انتقال ماشین‌آلات خود برای رسیدن به مزارع، به ناچار مجبور به استفاده از دور برگردانی می‌شوند که موقعیت خوبی در آن مکان ندارد.

در این بین مدیریت راهداری یکی از حوزه‌های هشتگانه مدیریتی اداره‌کل راه و شهرسازی، که وظیفه مدیریت نگهداری راه‌های حوزه استحفاظی مانند لکه‌گیری، ترمیم وخط کشی راه‌ها، نصب و تعمیر تابلو و علائم، گاردریل و چراغ‌های چشمک‌زن، کانال‌زنی و حفظ حریم راه‌ها، تیغ‌زنی و تسطیح راه‌های شنی و خاکی راه‌های حوزه استحفاظی است، ابتدی مهرماه سال‌جاری مدیریت راهداری با سازمان پایانه و حمل و نقل ادغام و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تشکیل شد.

در واقع پروژه‌های «راه» پس از اجرا توسط اداره «راه و شهرسازی» برای نگهداری تحویل اداره «راهداری و حمل و نقل جاده‌ای» شد.

معاون فرماندار گلوگاه در گفت‌وگویی اظهار کرد: از زمانی که پروژه شروع شد اداره راه و شهرسازی از هم جدا نشده به صورت واحد بودند و ردیف اعتبار مشخص و مشترکی داشت، که این پروژه زیرگذر در کنار پروژه دیگری در شهرستان بهشهر همزمان احداث شد.

یاسر جعفری افزود: باکس‌های بتنی در پروژه زیرگذر گذاشته شد و فقط قسمت رمپ آن باقی مانده است، که در این مرحله مجزا شدن «راه و شهرسازی» از «راهداری و حمل و نقل جاده‌ای» اتفاق افتاد که پروژه راکت ماند و نیاز بودجه‌ آن باید از اداره راه و شهرسازی تامین یا بودجه مستقلی برای آن گرفته شود.

سیرالله جعفری رئیس اداره راه و شهرسازی گلوگاه نیز بیان کرد: قرار داد این پروژه به صورت مشترک با روستاهای گله‌خیل و وَلِخه هست که هنوز آن دو پروژه اسناد آن‌ها تحویل راهداری نشده است که این کار زمان بر است.

به گزارش بلاغ، عملیات اجرایی برای ساخت این زیرگذر مانند برخی از پروژه‌های دیگر مازندران به کندی پیش می‌رود و باید منتظر انتقال اعتبارات از شهرسازی به راهداری یا تخصیص اعتبار به راهداری باشیم و به این معناست که همچنان صبر و منتظر تدبیر مدیران کشوری و استانی باشیم.

تصویر مربوط به بهمن ماه سال ۹۴ می‌باشد

تصویر مربوط به بهمن ماه سال ۹۵ یک سال بعد از آغاز احداث پروژه می‌باشد

تصویر مربوط به بهمن ماه سال ۹۶ دو سال بعد از احداث پروژه می‌باشدبه اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید