اجرای طرح گردشگری دریای آرام گلوگاه به شهرداری واگذار شد
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146274 تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۳:۲۷ تعداد بازدید:38 بازدید

اجرای طرح گردشگری دریای آرام گلوگاه به شهرداری واگذار شد

شهردار گلوگاه با اشاره به توسعه گردشگری دریایی در شرق مازندران، گفت: اجرای طرح گردشگری دریای آرام گلوگاه به شهرداری واگذار شد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از تسنیم نیوز : رمضان بابایی، شامگاه شنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بودجه سال ۹۶ شهرداری گلوگاه، پنج میلیارد ۵۳۰ میلیون تومان بودهد که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن در پنج ماهه اول امسال و مابقی تا پایان سال محقق شده است.

وی افزود: با توجه به تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه در سالجاری، باید متمم بودجه به شورای اسلامی ارائه شود.

شهردار گلوگاه با اشاره به اجرای طرح تفکیک زباله در شهر گلوگاه، تصریح کرد: این طرح در یک پنجم از شهر گلوگاه در دست اجرا بوده و افراد به ازای تحویل زباله خشک، بسته تشویقی ارائه می‌شود.

بابایی بیان داشت: طرح تفکیک زباله از مبدا در گلوگاه با همکاری شهروندان اجرا می‌شود و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم به تمامی اهداف خود در ارتباط با کاهش پسماند زباله دست یابیم.

وی گفت: شهر گلوگاه روزانه ۲۰ تن زباله تر و ۳۰ تن نخاله تولید می‌کند و تا زمان آماده شدن کمپوست بهشهر برای انتقال زباله‌ها، این زباله به محل دپوی زباله که با هزینه ۲۲ میلیون تومانی بازسازی شده است؛ منتقل می‌شود.

شهردار گلوگاه با بیان اینکه دریای آرام گلوگاه در شرق مازندران به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری در کشور به شمار می رود اظهار داشت: بهره‌برداری از ۷۰ هکتار از اراضی ساحلی برای توسعه گردشگری به شهرداری واگذار شد که در یک اقدامی در دوره چهارم شورای اسلامی به مسکن و شهرسازی واگذار و در حال رایزنی برای اخذ دوباره این اراضی هستیم.

بابایی بیان داشت: شهرستان گلوگاه به دلیل موقعیت‌های جغرافیایی به عنوان شرقی‌ترین شهرستان استان دارای جاذبه‌های گرشگری و آب و هوای مناسب بوده و اجرای طرح گردشگری در ۲۵ هکتار از اراضی جنگلی توسکاچشمه با تاکید بر حفظ منابع طبیعی و اکوسیستم طبیعی در دست انجام است.

وی ادامه داد: شهرستان گلوگاه از جمله مناطق بکری بوده که در بخش شمالی شهرستان، شبه جزیره میانکاله و دریای آرام گلوگاه و بخش‌هایی از مناطق کوهستانی و جنگلی واقع شده است و تلاش برای ایجاد تله‌کابین، سایت پروازی، توسعه گردشگری در دریا و جنگل و افزایش درآمد پایدار با استفاده از حضور گردشگران در دست انجام است.

عدم استقرار ادارات خدماتی در گلوگاه

رئیس شورای اسلامی شهرستان گلوگاه نیز گفت: عدم استفرار اداره آب منطقه ای در گلوگاه، نمایندگی شرکت نفت و نمایندگی اداره غله از جمله مشکلات این شهرستان بوده که مردم و کشاورزان را با مشکلات عدیده روبرو کرده و با رایزنی مختلف در دست انجام برای استقرار ادارات و نمایندگی‌ها هستیم.

داوود عسگری افزود: آزادسازی ۲٫۵ هکتار از حاشیه رودخانه گلوگاه با همکاری مردم از جمله اقدامات انجام شده در این دوره و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری و همکاری شورای راهبردی در گلوگاه است.

رئیس شورای اسلامی شهر گلوگاه بیان داشت: برخی از مسئولان با تنگ نظری مانع جذب سرمایه‌گذار در گلوگاه هستند و نگاه سلیقه‌ای دارند.

حسین‌علی خادملو گفت: طرح گردشگری پردیس از جمله اقدامات مهم برای اشتغالزایی ۱۵۰ نفر در گلوگاه بوده که با ممانعت محیط زیست، طرح اجرایی نشده و امیدواریم در ادامه راه با تلاش همه جانبه مسئولان و دوری کردن از نگاه سلیقه ای، برای توسعه گلوگاه تلاش شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید