افتتاح پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه پس از سال‌ها انتظار
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 145317 تاریخ انتشار:۳ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۹:۱۰ تعداد بازدید:33 بازدید
گلوگاه بعد از سال‌ها مزه آب شيرين را چشيد

افتتاح پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه پس از سال‌ها انتظار

پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه با هدف ارتقاءکیفیت و تأمین آب شرب مشترکین شهر گلوگاه با اعتبار ۴۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، پروژه آب شیرین‌کن گلوگاه با هدف ارتقاء کیفیت و تأمین آب شرب مشترکین شهر گلوگاه و با مشارکت بخش خصوصی با اعتبار ۴۲ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.
ظرفیت تأسیسات آب‌شیرین‌کن گلوگاه در شرق مازندران، ۵ هزار و ۴۵۰ مترمکعب در شبانه‌روز و حجم سالیانه آب تحویلی آن یک میلیون و ۹۸۹ هزار مترمکعب در سال است.

حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه مراسم افتتاحیه گفت: این پروژه در کمتر از دو سال انجام شده است و تا سال ۱۴۱۰ می‌تواند آب سالم، مطئمن و با کیفیت را در اختیار شهروندان گلوگاهی قرار دهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران در این مراسم گفت: آب شرب شهرستان گلوگاه که مزه شوری را داشته و در حد استاندارد است ولی بحث کیفیت آن وجود نداشت.

ذبیح‌الله ذاکری افزود: هر ۹۰ لیتر، ۸۰ لیتر آن در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده می‌شود.

وی بیان کرد: این پروژه ۴۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است و به مدت ۱۵ سال می‌تواند آب شرب شهر گلوگاه را تأمین کند.

ذاکری تصریح کرد: قیمت پایه فروش آب شرب سرمایه‌گذار به شرکت آب و فاضلاب استان مازندران ۶۴۰ تومان است.

وی با اشاره به کاهش سفره‌های آب زیر زمینی، بر لزوم استفاده از آب‌های سطحی به عنوان منابع پایدار تامین آب، اظهار کرد: در همین راستا در شهرهای ساری، بابل و رامسر ۱۲۰۰ لیتر در ثانیه از آب‌های سطحی استفاده می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران افزود: با توجه به وجود خشکسالی، سفره‌های آب زیر زمینی کاهش یافته و کیفیت آب به سمت شوری و همچنین وجود آهن و نیترات در آب پیش می‌رود که سعی بر این است با اجرای طرح‌های مختلف کیفیت آب را ارتقا دهیم.

این مسئول درباره اجرای طرح فاضلاب، بیان کرد: سه شهر گلوگاه، بهشهر و نکا در اسفند ماه کلنگ اجرای طرح‌های فاضلاب با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان به زمین زده می‌شود.

ذاکری ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، چهار شهر نور، ایزد شهر، رویان و فریدونکنار در بودجه سال ۹۷ برای حل فاضلاب پیش‌بینی شده است.

وی افزود: برای اجرای طرح‌های فاضلاب در ۵ شهر مازندران از ۲۸۱ میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی استفاده می‌شود.

مدیرعامل آبفای مازندران با اشاره به اجرای طرح آب شیرین‌کن در گلوگاه، گفت: این طرح به منظور ارتقای کیفی آب شرب و بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی با فرآیند اِسمز معکوس(RO) و ظرفیت شیرین سازی آب ۵ هزار و ۴۵۰ متر مکعب در شبانه‌روز با هزینه ۴۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
به گزارش بلاغ؛ واحدهای فرایندی تصفیه خانه دارای مخزن ۵۰۰ متر معکبی، دارای ایستگاه پمپاژ مخازن فیلتر تحت فشار شنی و شستشوی معکوس، فیلتر کارتریج پنج میکرونی، پمپاژ و واحد اسمز معکوس (RO)، واحد تزریق و شستشوی اسمز معکوس، واحد اندازه‌گیری آب تصفیه شده و واحد کلرزنی است.به اشتراک بگذارید :

نظرتان را بنویسید