اهدای ۳۲ هزار متر مربع زمین برای آزادسازی حریم رودخانه در گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146208 تاریخ انتشار:۲۰ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۲:۰۵ تعداد بازدید:27 بازدید

اهدای ۳۲ هزار متر مربع زمین برای آزادسازی حریم رودخانه در گلوگاه

نائب رئیس شورای شهر گلوگاه گفت: ۳۲ هزار متر زمین اهدایی از سوی مردم برای آزادساری حریم رودخانه و سطح شهر به صورت رایگان اهدا شده است.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، داوود عسگری عصر امروز در جمع خبرنگاران شرق مازندران اظهار کرد: شهرستان گلوگاه دارای ۲۶ روستا است که از این تعداد ۸ روستا به حد نصاب جمعیت نرسیده و دهیاری ندارند.

وی با اشاره به ساخت پارک طولی و آزاد سازی حریم رودخانه بیان کرد: سال ۸۳ حدود ۸ میلیارد تومان برای آزادسازی حریم رودخانه مشی هزینه شد اما آزادسازی این منطقه انجام نشد اما در چند ماه گذشته مردم ۳۲ هزار متر از زمین خود را برای آزادساری حریم رودخانه و سطح شهرستان به صورت رایگان اهدا کردند.

نائب رئیس شورای شهر شهر گلوگاه گفت: در شهرستان گلوگاه اداره آب منطق‌ ای، شرکت نفت و نمایندگی اداره غله باید به صورت مستقل از شهرستان‌های همجوار مستقر شود تا بتوانیم مشکلات کشاورزان را در فصول کشاورزی برطرف کنیم.

وی افزود: در شهرستان گلوگاه ۷ هزار ملک بدون سند وجود دارد،  این در حالی است که در گذشته مردم برای دریافت سند یک‌سال منتظر می ماندند اما اکنون با همت بنیاد مسکن هر سند بعد از دو ماه به دست صاحبان املاک خواهد رسید و مردم می‌توانند بعد از دریافت سند از وام‌های بنیاد مسکن برای ساخت، تعمیر و تجهیز بناها به صورت بلاعوض استفاده کنند.

عسکری با اشاره به نرخ تعرفه نظام مهندسی در کل استان، عنوان کرد: متاسفانه نرخ تعرفه نظام مهندسی در کل استان برابر است این در حالی است که در شهرهای کوچک مانند گلوگاه برای مردم مشکل‌ساز است، به همین دلیل مردم برای فرار از پرداخت آن برای دریافت پروانه ساختمان اقدام نمی‌کنند چرا که تخلف در ساخت‌وساز‌ها بالا رفته است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید