طرح توسعه مناسب گردشگری در مازندران تعریف نشد/ شیوه سنتی همچنان ادامه دارد
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146238 تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۲:۴۱ تعداد بازدید:0 بازدید

طرح توسعه مناسب گردشگری در مازندران تعریف نشد/ شیوه سنتی همچنان ادامه دارد

بلاغ مازندران - طرح توسعه مناسب گردشگری در مازندران تعریف نشد/ شیوه سنتی همچنان ادامه دارد

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


به گزارش بلاغ، صادق صالحی استاد دانشگاه و رئیس یکی از مراکز علمی و کاربردی استان مازندران است.

با این استاد دانشگاه در ارتباط با برخی از مسائل موجود در حوزه گردشگری استان مازندران گفت‌و‌گوی کوتاهی انجام دادیم.

بحث مشکلات گردشگری در استان مازندران مورد گفت‌وگو بود ولی چون در سایر حوزه‌ها دستی بر آتش داشت در ارتباط با مباحث گردشگری مصنوعی هم صحبت به میان آورد.

این استاد دانشگاه معتقد است که در ایران مقاصد گردشگری ما مواهب خدادادی است ولی از این ظرفیت استفاده مناسب نمی‌شود و برنامه مدونی در این بخش دیده نشده است.

وی با اعلام اینکه بسیاری از مقاصد گردشگری ما به خوبی معرفی نشده است، افزود: به دلیل عدم رعایت بسیاری از مسائل زیست محیطی اگر قابلیت‌ها ما تا حدودی معرفی هم نشود چندان ضرر نکردیم به این دلیل که از ظرفیت موجود هم استفاده بهینه و درست نشده است.

این پژوهشگر حوزه گردشگری در مازندران ادامه داد: در دنیا بسیاری از مقاصد گردشگری آنها بقایای جنگ و آثار تاریخی است، یا در برخی نقاط با ایجاد مناطق گردشگری مصنوعی اقدام به کسب درآمد می‌کنند، ولی در کشور ما بسیاری از مقاصد گردشگری طبیعی به دلیل عدم استفاده مناسب در حال از بین رفتن است.

وی با اعلام اینکه گردشگری انبوه یک آفت جدی برای برخی از نقاط کشور است، گفت: در ایام عید شاهد هجوم مسافران به برخی از نقاط کشور هستیم که این موضوع باعث بروز مشکلات جدی برای خود گردشگران و حتی مردم مقیم می‌شود ولی این شیوه در دنیا منسوخ شده و طرح‌های گردشگری با برنامه ریزی خاصی برگزار می‌شود.

صالحی در ارتباط با همکاری دستگاه‌های اجرایی و اقداماتی که باید برای توسعه این امر در استان انجام شود، گفت: بخشی از موفقیت در حوزه گردشگری به نیروی انسانی برمی‌گردد، به لحاظ نیروی انسانی مشکلات جدی داریم، بسیاری از آموزش‌ها در این بخش متناسب با نیاز ما نیست.

وی با اعلام اینکه برنامه‌های ضمن خدمت باید برای متولیان گردشگری برگزار شود، گفت: الزامات مناسب برای جذب گردشگر در مراکز اقامتی دیده نمی‌شود، بسیاری از مراکز اقامتی اطلاعاتی درباره مناطق گردشگری استان ندارند.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه مازندران ظرفیت بسیار مناسب برای توسعه گردشگری دارد، گفت: به دلیل ضعف در ساختار آموزشی و عدم تربیت نیروی انسانی و از همه مهم‌تر عدم برنامه‌ریزی مناسب برای توسعه گردشگری از این ظرفیت استفاده مطلوب نمی‌شود.منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید