تخصیص ۲۲ میلیون تومانی شهرداری برای محل دپوی زباله در گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146202 تاریخ انتشار:۱۹ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۰:۴۲ تعداد بازدید:42 بازدید
شهردار گلوگاه مطرح کرد؛

تخصیص ۲۲ میلیون تومانی شهرداری برای محل دپوی زباله در گلوگاه

امير بابايي شهردار گلوگاه در حاشيه نمايشگاه طرح نهال نو و طرح جابربن حيان گفت: تخصيص 22 ميليون توماني شهرداري در چند ماه اخير براي محل دپوي زباله که شيرآبه‌هاي به مزارع اطراف نفوذ مي‌کرد، جلوگيري شد.

به گزارش گلوگاه ما، امیر بابایی در حاشیه نمایشگاه پسماند زباله که با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش به خبرنگار ما، گفت: در راستای اجرای طرح تفکیک زباله تفاهم نامه‌ای بین شهرداری، شورای شهر گلوگاه و آموزش و پرورش تنظیم شد.

 

وی افزود: برابر تفاهم نامه قرار شد ۵ هزار و ۷۰۰نفر دانش آموز گلوگاهی در راستای اجرای طرح نهال نو  و طرح جابربن حیان در خصوص طرح تفکیک زباله مشارکت کنند.

شهردار گلوگاه گفت: در این طرح دانش آموزان از زباله‌های بازیافتی هزاران کاردستی ساخته شد.

 

وی بیان کرد: این نمایشگاه کمک می‌کند به اجرای طرح تفکیک زباله، بهداشت عمومی، حفاظت از محیط زیست و جنبه درآمدی زباله‌ها که از بهترین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از طریق دانش آموزان است تا منشا اثر در خانواده باشند و این یک اموزش پایه محصوب می‌شود .

 

وی اظهار کرد: از بین طرح ها و کاردستی‌های برتر تولید شده در این نمایشگاه به ۱۰۰نفر از دانش آموزان جوایزی به انها اهدا خواهد شد.

 

بابایی گفت: این تفاهم نامه برای سال های بعدی هم ادامه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه قداماتی در خصوص تفکیک زباله در گلوگاه صورت گرفت، افزود: دو خودروی حمل زباله جدید خریداری شده که یکی از آن برای تخلیه سطل‌های زباله‌ سطح شهر مکانیزه می‌باشد.

 

شهردار گلوگاه با اشاره به محل دپوی زباله در گلوگاه بیان داشت: تخصیص ۲۲ میلیون تومانی شهرداری در چند ماه اخیر برای محل دپوی زباله که شیرآبه‌های به مزارع اطراف نفوذ می‌کرد، جلوگیری شد.

 

وی افزود: محل پوی زباله از کارخانه اجر ماشینی که در نزدیکی از ان بود، با اقدامات صورت گرفته، از کارخانه فاصله گرفت و همچنین جاده سازی در محل دپوی زباله برای راحتی کارها احداث شد.

 

بابایی درباره اجرای طرح تفکیک زباله در شهر گفت: با ایجاد نصب یک کانکس تفکیک زباله در سطح شهر به صورت پایلوت اجرا شد که در آن بست‌های تشویقی در آن قرار دارد که شهروندان در مدت کوتاه حدود ۸۰۰ کیلو  زباله خشک تحویل دادند و همچنین قرار است مرحله دوم این طرح نیز آغاز شود تا در چند ماه آینده این طرح در گلوگاه فراگیر خواهد شد.

 

شهردار گلوگاه بیان کرد: دوره‌گردانی که از سطل‌های زباله قبل از شهرداری که بخواهد جمع آوری زباله را داشته باشد، این دوره گردان جمع آوری می‌کنند و متآسفانه این عمل باعث پخش شدن زباله‌ها در سطح شهر شده و چهره شهرستان را خراب می‌کند، همچنین طرح تفکیک زباله از منازل نیز در گلوگاه شروع شده است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید