حضور موفق گلوگاه در سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146135 تاریخ انتشار:۱۸ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۱۲:۰۱ تعداد بازدید:23 بازدید
فرماندار گلوگاه اعلام کرد

حضور موفق گلوگاه در سومین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی

فرماندار گلوگاه گفت: غرفه محصولات ارائه شده توسط این شهرستان در سومین نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی، توانسته است نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب کند و در مجموع، حضور موفقی داشته باشد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از فارس نیوز: محمدرضا تباکی امروز در گفت‌وگویی با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایری کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، اظهار کرد: شهرستان گلوگاه نیز یکی از غرفه ‌ای نمایشگاه را به خود اختصاص داده و محصولات ارائه شده در آن مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 

وی افزود: محمد اسلامی استاندار مازندران در بازدید از غرفه توانمندی‌هایی روستایی گلوگاه تولیدکنندگان مواد غذایی و صنایع دستی مردمان این دیار را مورد تشویق قرار داد و اعلام کرد که از این تولیدات به ویژه موادی که با فرآوری انجیر به دست آمده است، حمایت می‌کند.

 

فرماندار گلوگاه گفت: در سال‌جاری شاهد افتتاح کارگاه عرقیات گیاهی و کلنگ‌زنی کارخانه فرآوری انجیر در روستای تیرتاش از توابع بخش کلباد بودیم که در فراهم آوردن فرصت اشتغال پایدار نقش مهمی ایفا کردند.

 

تباکی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره انجیر گلوگاه در سال‌جاری بیان کرد: انجیر گلوگاه یک محصول ارگانیک و شناخته شده است و کمتر کسی در کشور است که نام انجیر گلوگاه را نشنیده باشد، از دل همین جشنواره بود که مردم بومی با توجه به درخواست‌های متقاضیان، محصولات خود را از نظر کیفی رونق بیشتری دادند و درآمدزایی خوبی به دست آوردند.

 

وی ادامه داد: در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایری در تهران که به اتفاق بخشداران مرکزی و کلباد حضور داریم، محصولات متنوعی شامل انواع فرآورده های انجیر، عرقیات گیاهی و صنایع دستی و زینتی ارائه شده و در مجموع، غرفه گلوگاه توانسته است حضور موفقی داشته باشد و محصولات این شهرستان را معرفی کند.

فرماندار گلوگاه گفت: در این شهرستان علاوه بر اینکه جاذبه‌های طبیعی مانند کوه، جنگل، دشت و دریا که فاصله چندانی بین آنها وجود ندارد را شاهد هستیم؛ شهرک صنعتی با زیرساختهای لازم در کنار جاده سراسری را داریم که موقعیت خوبی برای حضور سرمایه گذاران در بخش گردشگری، صنعت و کشاورزی است، لذا از همه آنها دعوت به سرمایه گذاری می شود.

تباکی در پایان بیان کرد: ارائه تولیدات مواد غذایی و صنایع دستی و زینتی گلوگاه در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر، فرصت خوبی است که بتوانیم شهرستان خود را که به عنوان مرزدار مازندران در سمت شرقی است، بیشتر معرفی کنیم و از این بابت، برگزارکنندگان نمایشگاه و همچنین کانون آبادگران جوان ریحان‌آباد به عنوان نماینده مردم گلوگاه در نمایشگاه، شایسته قدردانی هستند.

به گزارش فارس، سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر با شعار رویکرد تبیین نقش سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، از روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و تا ۱۸ اسفندماه دایر است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید