ضرورت همگرایی نهادهای دخیل در حوزه ساخت و ساز
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146278 تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۳:۳۴ تعداد بازدید:17 بازدید
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران

ضرورت همگرایی نهادهای دخیل در حوزه ساخت و ساز

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره بر ضرورت صیانت حقوق شهروندی در ساخت و سازها بر ضرورت همگرایی بیش از پیش نهادهای دخیل در حوزه ساخت و ساز در جهت احقاق حقوق بهره برداران و شهروندان تاکید کرد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، مهندس سیف اله علی نیا در مراسمات گرامیداشت روز مهندس شهرستان های گلوگاه ، بهشهر و بابلسر شامگاه چهارشنبه ۱۶ اسفندماه که با حضور مسئولین شهری و استانی ، اعضای هیأت مدیره سازمان و مهندسان شهرستان گلوگاه برگزار شد، در سخنانی ضمن تبریک روز مهندس و زادروز خواجه نصرالدین طوسی اظهار داشت: نامگذاری این روز به نام روز مهندس بیانگر نقش مهندسان در توسعه و پیشرفت و خلق آثار بی نظیر در تمامی دوران دارد و خواجه نصرالدین طوسی الگوی بسیار خوبی برای جامعه مهندسی می باشد.

 

وی اظهار داشت : سازمان نظام مهندسی ساختمان در طول بیش ازدو دهه از عمر خود به جایگاه ویژه ای در سطح جامعه دست یافته که لازمه صیانت و تثبیت این جایگاه ، اعتمادسازی میان مردم و جامعه می باشد.

 

مهندس علی نیا با اشاره به ضرورت کیفی سازی ساخت و سازها گفت: امروز نگاه جامعه به ساخت وساز درحد سرپناه نیست بلکه بهره برداران به دنبال ساختمانی با رعایت همه جوانب از جمله حفظ امنیت روانی وسازه ای هستند .

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر صیانت حقوق شهروندی در ساخت و سازها گفت: هم افزایی و همگرایی بیش از پیش شهرداری ها ، استانداری و سازمان نظام مهندسی در جهت احقاق حقوق بهره برداران و شهروندان و رعایت ضوابط طرح های تفصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه ساختمان سرمایه ملی است افزود: با توجه به وقوع بلایای طبیعی در طی سال های اخیر در استان و وارد آمدن خسارات مالی و جانی بر شهروندان و از سویی دیگر نظر به اینکه بیشترین سرمایه گذاری هر شهروند در طول حیات خود در بخش مسکن صورت می گیرد ، ارتقا کیفی ساخت و سازها و افزایش عمر مفید ساختمان ها باید در دستور کار کلیه نهادها و سازمان های دخیل در امر ساخت و ساز قرار گیرد تا با دستیابی به ساز و کار اجرایی واحد در حوزه صنعت ساختمان و اجرای دقیق و درست مجموعه مقررات معماری و شهرسازی به تحقق توسعه پایدار شهری دست یابیم.

 

مهندس علی نیا در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات سازمان در حوزه پشتیبانی و رفاهی اعضا اشاره کرد و بیان داشت: انعقاد تفاهم نامه بیمه مسئولیت حرفه ای یکی از اقدامات حمایتی سازمان است که بر اساس این تفاهم نامه همه پروژه هایی که از مسیر سازمان خروجی می گیرند شامل این بیمه می باشند و هر گونه خسارت جانی و مالی وارده به کارکنان و کارگران که در ساخت و تکمیل پروزه مشارکت دارند و نیز خسارات مالی وارده به پروژه مورد احداث و حتی خسارت به ساختمان های مجاور و نیز خسارات جانی و مالی وارده به اشخاص ثالث را پوشش می دهد.

 

وی افزود: از دیگر خدمات حمایتی سازمان بیمه درمان اعضا است و در هیأت مدیره دوره هفتم اهتمام ویژه ای جهت دستیابی پایدار به خدمات درمانی کیفی صورت گرفته است .به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید