عصبانبت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر برای ما قابل درک است
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 146291 تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۸:۵۷ تعداد بازدید:0 بازدید

عصبانبت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر برای ما قابل درک است

عصبانبت آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای دیگر برای ما قابل درک است

به گزارش گلوگاه ما به نقل از خبرگزاری ایسنا؛


نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی عصر امروز در گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران که در محل تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، امیر دریابان علی شمخانی در جریان مراسم «پاسداشت رویکرد ها و اقدامات متین ، انقلابی و مدبرانه دبیر شورای عالی امنیت ملی» طی سخنانی با اشاره به اهمیت ایفای نقش جهادی و حفظ روحیه انقلابی درمدیریت کلان کشور اظهار کرد: مجموعه سیاست‌های کلان کشور از جمله دربخش سیاست خارجی  بر اساس قانون اساسی، تابع اصول و مبانی مشخصی است که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین وابلاغ می‌شود و مسئولان مختلف از دکتر ظریف که عهده دار اداره دستگاه دیپلماسی هستند تا سردار سلیمانی که ظرفیت‌های مستشاری کشور در پشتیبانی از کشورهای خط مقدم مبارزه با تروریسم را فرماندهی می‌کنند، هریک در حوزه ماموریت خود با رویکردی واحد و همگرا تامین کننده اهداف عالی نظام و انقلاب هستند.

وی افزود؛ راهبرد غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی، توسعه روابط همه‌جانبه با کشورهای غیر معارض برمحور تامین منافع و امنیت ملی  و عدم پذیرش هر نوع اعمال فشار و تحمیل اراده خارجی استوار است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش فرهنگ بسیجی درمدیریت بحران‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی کشور افزود: بسیج باید نماد جذب حداکثری و دفع حداقلی به منظورافزایش انسجام ملی و همدلی وجلب مشارکت همه ایرانیان معتقد به قانون اساسی در مسیر رفع مشکلات کشور باشد..

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تجربه درخشان دفاع مقدس  و زمینه ایجاد شده برای حضور و مشارکت همه اقوام و ادیان و مذاهب و نگرش‌های سیاسی درون نظام برای دفاع ازکشور خاطرنشان کرد؛ فرهنگ متعالی بسیج که حق‌گویی و حق‌جویی از ویژگیهای بارز آن است قابل محدودسازی در دایره تنگ نگاه‌های سیاسی، جناحی وگروهی نبوده و زایش مستمر ارزش‌هاو ظرفیت‌های بی‌شمار آن در گرو حفظ وارتقاء زمینه‌های جذب حداکثری و مشارکت‌جویی است.

وی با تبیین اقدامات برنامه‌ریزی شده دشمنان برای ایجاد و توسعه ناامیدی در کشورو رسالت دانشگاهیان برای مقابله با این جریان ضد امنیت ملی افزود: دانشگاهیان به عنوان قشر پیشرو و مرجع با هرنگرش و سلیقه‌ای باید با روشنگری واقع‌گرایانه با موج ناجوانمردانه ومخرب تبلیغات دروغین رسانه‌های بیگانه که کارآمدی نظام اسلامی را هدف گرفته‌اند مقابله نمایند.

وی با اشاره به ضرورت  حفظ روحیه مطالبه‌گری در دانشگاهیان در کنار جهاد علمی و عملی و نقش‌آفرینی موثر آنان در پیشرفت و تعالی کشور اظهار کرد: جامعه دانشگاهی باید ضمن همه‌جانبه‌نگری و تقویت رویکرد حل مسئله در کشور، همه عزم خود را برای کمک به رفع کاستی های موجود و برداشته شدن گام‌های اساسی و بزرگ جزم نمایند تا شتاب توسعه در کشور افزایش یابد.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به تحولات اخیر منطقه و روشن شدن نقش مخرب و مرموز داعش سازان و حامیان فرامنطقه ای آن‌ها تصریح  کرد: حضور و نقش‌آفرینی منطقه‌ای ایران به طور کامل در خدمت امنیت، ثبات و پیشرفت منطقه و نجات مردم ازفتنه تروریسم تکفیری بوده است.

وی افزود؛ برای ما قابل درک است که آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای اروپایی و ارتجاع عربی از دستاوردهای همپیمانی ایران، عراق و سوریه که نقشه های آنان را ناکام گذارده و سرمایه‌گذاری‌های کلان و بلندمدت آن‌ ها برای تجزیه کشورها و تثبیت ناامنی را خنثی کرده است عصبانی وبرآشفته باشند.

شمخانی گسترش حمایت های مستقیم نظامی و اطلاعاتی آمریکا از گروه‌های تروریستی مانند جبهه النصره در سوریه وسکوت شورای امنیت سازمان ملل در برابر این اقدامات را پیگیری سیاست‌های شکست خورده گذشته در عراق و افغانستان عنوان کرد و افزود: مردم آمریکا باید چون گذشته هزینه کم عقلی و بلند پروازیهای بی حاصل کابوی های متوهم کاخ سفید را با  صرف سرمایه های مادی و انسانی خود پرداخت کنند.

وی توسعه توانمندی های دفاعی کشور را که در چارچوب تامین امنیت وارتقاء توان بازدارندگی پیگیری می شود، غیر قابل مذاکره عنوان کرد و افزود: جای تعجب است که برخی کشورهای مدعی که حتی توانایی تامین امنیت سفارت ایران در پایتخت شان را ندارند به خود اجازه می دهند در مورد امنیت سرزمین پهناور ایران اظهار نظر کنند.

انتهای پیاممنبع خبر: ایسنا

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید