چرا به جای خرج کردن برای چاپ بنر به فقرا کمک نکنیم؟!
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 145909 تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۳۹۶؛ ساعت ۶:۵۶ تعداد بازدید:23 بازدید
کمک به دیگران، یک اخلاق زیبای اسلامی

چرا به جای خرج کردن برای چاپ بنر به فقرا کمک نکنیم؟!

در راستای فرهنگ سازی و این که در هر شرایطی می‌توان به فکر کمک کردن فقر نیازمندان بود.

به گزارش گلوگاه ما، احسان و نیکوکاری زمان و مکان ندارد و برای رسیدن به کمال انسان ها است، در ایام پایانی سال با نزدیک شدن به بهار طبیعت، فضای خیر و احسان را بیشتر در کشور حس می‌کنیم.

 

همزمان با هفته نیکوکاری و روز زن در روستای خورشیدکلا از توابع شهرستان گلوگاه، مادری خوب و مهربان در این روستا دار فانی را واع گفت و خانواده‌ای را داغ‌دار کرد، فرزندان وی در راستای فرهنگ سازی و این که در هر شرایطی می‌توان به فکر کمک کردن فقر نیازمندان بود.

 

خانواده مرحومه با اقدام نصب بنری کوچک در دیوار خانه خود با مضمون اینکه « از کلیه اقوام و عزیزان تقاضا می‌شود؛ به ازای چاپ بنر تسلیت، هزینه آن را صرف کار خیر کنند.»، مردم را تشویق به کمک به نیازمندان کردند.

این اقدام خانواده مرحوم رسولی خورشیدکلائی، سوژه داغ رسانه‎های محلی شهرستان گلوگاه شد.

 

 

اصغر زارع یکی از اهالی روستای خورشیدکلا گلوگاه در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: اگر در جامعه اتفاق مبارک یا ناگواری رخ دهد مردم هزینه‌های زیادی برای نشان دادن ابراز احساسات به شخص مربوطه می‌کنند، که چه بسا میتوان با آن هزینه با هدف کمک به سالمندان، ایتام، بیماران، از کار افتادگان و یا مشارکت در بخش عمران و آبادی خود محله شود و مشکلات را حل کنند.

 

وی افزود: این اقدام خانواده رسولی حداقل باعث فرهنگ سازی در روستای ما شده و مطمئناً در هر نوع اتفاقی در این روستا رخ دهد هزینه‌های اضافی به امور خیریه اختصاص می‌یابد.

 

وی گفت: کمک به فقرا وظیفه شرعی همگان است و خدای متعال سهم فقرا را در مال اغنیا قرار داده و اغنیا وظیفه انسانی دارند که به نیازمندان کمک کنند.

 

 

 به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید