برگزاری مراسم اعتکاف در ۶ مسجد گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 146862 تاریخ انتشار:۱۱ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۲:۰۴ تعداد بازدید:29 بازدید
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه خبر داد:

برگزاری مراسم اعتکاف در ۶ مسجد گلوگاه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلوگاه از برگزاری مراسم اعتکاف در 6 مسجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش گلوگاه ما، حجت الاسلام حسینعلی فعالی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه متقاضیان اعتکاف به مدت سه روز در مساجد این شهرستان معتکف می‌شوند، اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف سال ۹۷ در تاریخ ۱۱ الی ۱۳ فروردین‌ماه برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: برای بهره‌مندی بهتر معتکفین از مراسم اعتکاف، برنامه‌هایی از قبیل گفتمان دینی، ادعیه و احکام، دعوت از اساتید ویژه، اعزام سخنران و مداح در مساجد، توزیع بسته‌های فرهنگی در دستور کار قرار دارد.

 

وی یادآور شد: ماه رجب ماهی است که زنگهای دل‌ها از بین میروند و شیطان در غل و زنجیر می‌افتد و اعتکاف فرصت نادری است که در طول سال یکبار اتفاق می‌افتد تا از نعمت بزرگ معنوی استفاده بهینه گردد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گلوگاه با بیان اینکه یکی از اتفاقات این ماه اعتکاف است، بیان کرد: ایام الله ویژه‌ای است که بندگان شایسته خداوند فارغ از همه چیز در راه بندگی و خود سازی می‌روند و از همه و همه کس جدا می‌شوند و در مساجد گرد هم می‌آیند تا دلهای خود را متوجه خدا کنند.

 

فعالی گفت: مراسم معنوی اعتکاف در ۴ مسجد روستایی و ۲ مسجد شهری این شهرستان با مجموع ۲۰۰ نفر در حال برگزاری است.

 

وی ادامه داد: اعتکاف فرصت ارزشمندی برای بیداری از خواب غفلت و خلوت باخدای متعال است و به برکت جمهوری اسلامی این سنت حسنه جایگاه خود را در جامعه اسلامی پیداکرده است.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید