از اقامت ۳٫۳ میلیون نفرشب در روستاها تا معدوم‌سازی بیش از ۱۳ تن موادغذایی فاسد
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 146958 تاریخ انتشار:۱۴ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۰:۴۷ تعداد بازدید:2 بازدید

از اقامت ۳٫۳ میلیون نفرشب در روستاها تا معدوم‌سازی بیش از ۱۳ تن موادغذایی فاسد

بلاغ مازندران - از اقامت 3.3 میلیون نفرشب در روستاها تا معدوم‌سازی بیش از 13 تن موادغذایی فاسد

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


بهروز کشاورز در حاشیه برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: از ۲۷ اسفند تا پایان روز ۱۲ فروردین سال‌جاری، ۷۵۸ هزار و ۷۱۱ نفر از اماکن مذهبی استان بازدید کردند.

وی تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان را ۳۶۳ هزار و ۱۱۲ نفر و تعداد بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی ـ فرهنگی را ۵ هزار و ۵۵۹ نفر عنوان کرد.

برپایی ۵۸۸ نمایشگاه هنری و صنایع‌دستی نوروزی
سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد کنسرت‌های موسیقی و جنگ شادی را در سطح استان طی این مدت، ۱۰۰ اجرا اعلام و افزود: ۵۸۸ نمایشگاه فرهنگی هنری و صنایع‌دستی نوروزی نیز در استان برگزار شد.

دبیر ستاد خدمات سفر مازندران با اشاره به بازدید ۲ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۳۱۰ نفر از روستاهای مازندران، خاطرنشان کرد: تعداد گردشگران مقیم در روستاهای مازندران به ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۰۰ نفرشب رسیده است.

به گفته کشاورز، تعداد کل بازدیدهای نظارتی انجام‌شده از واحدهای اقامتی، پذیرایی، صنوف، مراکز درمانی و حمل‌ونقل، ۵ هزار و ۶۹۷ مورد بوده است که در نهایت منجر به صدور ۱۵۱ مورد اخطار کتبی برای واحدهای متخلف شد.

معدوم‌سازی بیش از ۱۳ تن موادغذایی فاسد
مهدی قاسمی رئیس کمیته بهداشت‌ودرمان دانشگاه علوم‌پزشکی در ستاد خدمات سفر مازندران نیز به خبرنگار ما گفت: از ۲۷ اسفند تا پایان روز دوازدهم فروردین، ۱۳ هزار و ۴۷۸ کیلوگرم موادغذایی فاسد کشف و معدوم شد.

به گفته وی، طی این بازه زمانی تعداد ۱۵ هزار و ۳۸۹ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی صورت گرفت که در نهایت منجر به صدور ۲۵۸ اخطاریه بهداشتی جهت صنوف و تعطیلی ۵۲ واحد صنفی در سطح استان شد.

شناسایی ۶۹۱ واحد صنفی-خدماتی متخلف
مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در خصوص میزان توزیع اقلام تنظیم بازاری در سطح استان از ابتدای ۲۷ اسفند تاکنون، پاسخ داد: طی این بازه زمانی، ۴۰۱ تن پرتقال، ۴۸۵ تن سیب، ۵۵ تن گوشت قرمز و ۱۰۶ تن گوشت مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار استان توزیع شده است.

حسین اصغرزاده ضمن اشاره به شناسایی ۶۹۱ واحد متخلف طی این مدت، اظهار کرد: از ۴۲۸ گزارش مردمی دریافت شده از سوی ستاد خبری سازمان، ۴۱۳ مورد بررسی و مختومه شده است.

انجام ۴۳۳ مأموریت طی طرح نورزی توسط هلال‌احمر
ندا خدادادی نماینده کمیته امداد و نجات هلال‌احمر نیز ضمن اشاره به انجام ۴۳۳ مأموریت طی طرح نوروزی، گفت: تعداد تصادفات امدادرسانی شده توسط هلال‌احمر، ۱۶۲ عملیات و تعداد مصدومین امدادرسانی شده نیز دو هزار و ۷۳۰ نفر ثبت شده است.

به گفته خدادادی، تعداد مصدومان انتقالی حوادث جاده‌ای از سوی هلال‌احمر، ۱۵۶ نفر و تعداد مصدومین سرپایی حوادث جاده‌ای، ۴۹ نفر بوده است.

به گزارش بلاغ، ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران تا ۱۷ فروردین ۹۷ در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مستقر است.منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید