برگزاری مراسم اعتکاف در ۳۴۰ مسجد مازندران
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
کد خبر: 146832 تاریخ انتشار:۱۰ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۱:۴۸ تعداد بازدید:3 بازدید

برگزاری مراسم اعتکاف در ۳۴۰ مسجد مازندران

بلاغ مازندران - برگزاری مراسم اعتکاف در 340 مسجد مازندران

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


برگزاری مراسم اعتکاف در 340 مسجد مازندران

به گزارش بلاغ، زین‌العابدین روحانی‌نیا با اعلام اینکه در سه روز اعتکاف نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران از مساجد برگزار کننده اعتکاف بازدید می‌کنند، تصریح کرد: مراسم اعتکاف از ۱۱ تا ۱۳ فروردین ۹۷ در مساجد استان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران افزود: در تمام شهرستان‌های مازندران ائمه جمعه از نحوه برگزاری اعتکاف بازدید و به سخنرانی می‌پردازند.

این مسؤول درباره آثار و فواید اعتکاف خاطرنشان کرد: اعتکاف زمینه‌ساز خروج روح انسان از دنیای مادی و تقرب به ذات هستی‌بخش الهی است که او را در مرکزی که همواره بندگان خدا مشغول عبادت و راز و نیازند، پناه می‌دهد و انسان معتکف با داخل شدن در حرم امن معنوی خدای خود را محرم و مقرب خاص حضرت حق کرده و با ماندن در مسجد، نفس خویش را از همه آلودگی، ظلمت و هر مقامی غیر‌خدا جدا می‌سازد.

روحانی‌نیا با تأکید بر اهمیت اﻋﺘﮑﺎف در ﺟﺎﻣﻌﻪ و فرهنگ‌سازی ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻋﺒﺎدی در ﺑﯿﻦ اﻗﺸﺎر ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ‌ویژه جوانان، اظهار کرد: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ تاﮐﯿﺪات ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رهبری ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺷﺮﮐﺖ ﺟﻮاﻧﺎن در ﻣﺮاﺳﻢ اﻋﺘﮑﺎف، ﺑﺎﯾﺪ ﻧﺴﺒﺖ با اﯾﺠﺎد ﻓﻀﺎﯾﯽ ﻣﻌﻨﻮی، زﻣﯿﻨﻪ ﺣﻀﻮر ﺟﻮاﻧﺎن و ﻧﻮﺟﻮانان برای بصیرت‌افزایی در این ایام ﻓﺮاهم شود.

وی ادامه داد: اعتکاف توفیق بزرگی است که خداوند به بندگان محبوب خود عنایت کرده تا در خلوت سه‎روزه با او به راز و نیاز و مناجات بپردازند.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران از حضور مبلغان در تمام مساجد و تشکیل حلقه‌های معرفتی خبر داد و گفت: در این ایام مبلغان و سخنرانان مراسم به شبهات، موضوعات نحله‌های انحرافی، فرقه‌های نوظهور و آسیب‌های اجتماعی پاسخ می‌دهند و به ویژگی‌های فرد معتکف و مزیت‌های این ایام می‌پردازند.

این مسؤول با تأکید بر ضرورت همکاری اداره‌ها و نهادها در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف، تصریح کرد: سال گذشته مسؤولان و مردم شهرستان‌ها در برگزاری هرچه بهتر این مراسم معنوی همکاری داشتند و امید است، امسال نیز در برگزاری هر چه بهتر این مراسم همکاری کنند.

روحانی‌نیا با تبریک فرارسیدن ماه رجب افزود: همه ماه‌های سال جلوه‌ای از قدرت لایزال خالق یکتا است ولی بنا بر آیات و روایات سه ماه رجب، شعبان و رمضان از امتیاز ویژه‌اى برخوردار است و فضایل و اعمال مخصوصی برای این ماه‌ها تعیین شده است .

وی با اشاره به اینکه سنت اعتکاف باید به‌خوبی معرفی شود خاطرنشان کرد: یکی از اعمال و سنت‌های پسندیده‌ای که در ماه رجب انجام می‌شود سنت اعتکاف است و ما باید زمینه‌های لازم برای برگزاری اعتکاف را مهیا کنیم.

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: یکی از آثار اعتکاف این است که انسان وارد صحنه‌ای می‌شود که بسیار زیاد زمینه را برای آزاد شدن فراهم می‌کند، لذت مناجات پیدا کرده و از علایق نفسانی فاصله می‌گیرد.منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید