مسافران جاده شمال گرفتار در بندِ ترافیک
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
کد خبر: 146873 تاریخ انتشار:۱۱ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۱:۱۰ تعداد بازدید:1 بازدید

مسافران جاده شمال گرفتار در بندِ ترافیک

بلاغ مازندران - مسافران جاده شمال گرفتار در بندِ ترافیک

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


مسافران جاده شمال گرفتار در بندِ ترافیک

به گزارش بلاغ، به دلیل حجم محدود زیرساخت‌های جاده‌ای در شمال کشور و نداشتن برنامه مدون و مناسب برای رفع گره‌های کور ترافیکی مسافران جاده‌های شمال در روزهای پایانی به تعطیلات گرفتار در بند ترافیک می‌شوند و برای رسیدن به محل زندگی خود گاهی هفت تا هشت ساعت در ترافیک باید معطل شوند.

وضعیت ترافیک مربوط به یک نقطه از مازندران نمی‌شود، در محور سوادکوه با وجود چهار بانده شدن محور داستان جدا نشدنی ترافیک وجود دارد و روند نامناسب ترافیک در مسیر چالوس به کرج بسیار نگران‌کننده است.

وضعیت ترافیک در مناطق مرکزی استان مازندران هم چندان مطلوب نیست، در سطح شهرها اوضاع چندان نسبت به گذشته تغییر نکرده و ترافیک در مسیر شهری بسیار پرحجم است.

ترافیک در محور هراز بسیار پرحجم است، ترافیک در مسیر چالوس به سمت کرج بسیار سنگین بوده و حتی اعلام شده است که مسافران به مدت بیش از پنج ساعت در مسیر متوقف شده‌اند.

آنچه که این روزها مشاهده می‌شود، زیرساخت‌های ضعیف با توجه به حجم بالای مسافرت‌ها است.

باید پذیرفت که نمی‌توان با زیرساخت‌های ۳ میلیون نفر جمعیت ۱۱ میلیونی را پذیرش و هدایت کرد، متولیان استانی به جای ارائه گزارش عملکرد در ارتباط با مدیریت استان مازندران با زیرساخت‌های ۳ میلیون نفر به فکر دریافت اعتبارات متناسب با تقاضای استان داشته باشند.

توسعه راه‌های یکی از اولویت‌های اصلی استان مازندران است که با وجود شعارهای متعدد کمتر به آن توجه شده است، قول‌های زیادی در ارتباط با رفع معضلات راه در استان در دولت یازدهم و دوازدهم داده شده است، اما این قول‌ها عملیاتی نشده است.

بر اساس اطلاعات و اخباری که متولیان ملی در ارتباط با تامین اعتبارات محور هراز داده بودند و براساس برنامه قرار بود این محور در سال ۹۵ به بهره‌برداری کامل برسد، مساحت بسیار زیاد این مسیر هنوز بهسازی و مناسب‌سازی نشده است.

از وضعیت بهسازی آزادراه تهران به شمال هم خبری نیست و این روزها کمتر مسئولان علاقه‌مند هستند در این ارتباط صحبت به میان بیاورند.

بهسازی و مناسب‌سازی ساری به تاکام وارد دهمین سال می‌شود ولی خبری از بهره‌برداری کامل نیست با وجود همه این قول‌ها برای رفع موانع توسعه راه‌ها متولیان استانی در سال گذشته بحث اتصال مترو تهران به مازندران را هم مطرح کردند و مردم در بحث توسعه محور راه‌ها و حمل و نقل با حجم انبوهی از وعده‌های تحقق نیافته مواجه هستند.

امید است که مشکلات این روزهای مردم پس از ایام تعطیلات به فراموشی سپرده نشود و تا سال آینده تحرک مناسبی در زمینه بهسازی و مناسب‌سازی مسیرهای مواصلاتی مازندران انجام شود،تا چشم بر هم بزنید فروردین سال ۹۸ هم از راه می‌رسد.منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید