تحویل ۱۵۰۰ جلیقه ضدگلوله به محیط‌بانان
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
کد خبر: 147168 تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۷؛ ساعت ۳:۱۹ تعداد بازدید:23 بازدید

تحویل ۱۵۰۰ جلیقه ضدگلوله به محیط‌بانان

به گزارش گلوگاه ما به نقل از دانا؛ساعت: ۲۲:۵۲
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
شناسه خبر: ۱۳۴۱۶۶۱

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله به محیط‌بانان تحویل داده شد؛ در سال جاری برنامه ریزی برای نصب دوربین روی پیراهن محیط بان‌ها به منظور کنترل عملکرد محیط با‌ن‌ها و مستندسازی برخورد با متخلفان در دستور کار قرار دارد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ه نقل از سازمان محیط زیست؛ جمشید محبت خانی در مراسم رونمایی از تجهیزات محیط بانان اظهار کرد: ۱۵۰۰ جلیقه ضد گلوله، امروز با حضور فرماندهان یگان محیط زیست استانها تحویل داده شد تا محیط بانان در برخورد با متخلفان از شرایط بهتر حفاظتی برخوردار شوند.


وی با اشاره به مسلح بودن متخلفانی که برای شکار غیر مجاز وارد مناطق چهارگانه می‌شوند، تصریح کرد: این افراد به جای متواری شدن یا عدم مقاومت، اقدام به درگیری با محیط بان‌ها می‌کنند و حتی در برخی موارد از سلاح گرم خود استفاده و به سمت محیط بان‌ها شلیک می‌کنند.


فرمانده یگان محیط زیست کشور با یادآوری این موضوع که طی ۳۸ سال گذشته، ۱۲۰ محیط بان حین خدمت بر اثر در درگیری با متخلفان و شکارچیان به شهادت رسیده‌اند، خاطرنشان کرد: همچنین در این مسائل حدود ۱۵۰ محیط بان مجروح و جانباز شدند.


محبت خانی با اعلام اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که اگر محیط بان‌ها از جلیقه ضد گلوله استفاده می‌کردند، بالغ بر ۷۰ درصد این آمار کاهش پیدا می‌کرد، گفت: به همین دلیل، ریاست سازمان حفاظت محیط زیست خرید جلیقه ضد گلوله را در دستور کار قرار داد و در جهت تحقق شعار امسال “حمایت از کالای ایرانی” قرارداد خرید تجهیزات با شرکت های ایرانی امضا و تمامی جلیقه‌هایی که به محیط بان‌ها تحویل، توسط شرکت های داخلی تولید شد.


وی ابراز امیدواری کرد: با استفاده از جلیقه ضد گلوله، شاهد حفظ بهتر محیط بان‌ها و حفاظت دقیق تر از مناطق چهارگانه محیط زیست باشیم.


فرمانده یگان محیط زیست کشور با اشاره به اینکه از روز گذشته ۱۵۰۰ جلقه ضد گلوله میان محیط بان های سراسر کشور تقسیم شده است، گفت: در حال حاضر ۳۴۰۰ محیط بان در سراسر کشور فعال هستند و با تحویل ۱۵۰۰ جلیقه، از فردا هیچ محیط بان فاقد جلیقه ضد گلوله حین ماموریت و شیفت کاری نخواهیم داشت.


محبت خانی افزود: علاوه بر جلیقه ضد گلوله، ۳۴۰۰ جفت زانوبند ضد ضربه و ۳۴۰۰ جفت آرنج بند ضد ضربه در میان محیط بان‌ها توزیع می‌شود.


وی اعلام کرد: همچنین سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه تقویت تجهیزات محیط بان‌ها در حوزه خودرو و موتورسکیلت برای سال جاری را در دستور کار دارد و در خریدهای بعدی، موتورسکیلت‌ها و خودروهای محیط بان‌ها نوسازی خواهد شد.


فرمانده یگان محیط زیست کشور گفت: همچنین استفاده از دوربین های مدار بسته در مناطق چهارگانه و دوربین روی پیراهن محیط بان‌ها به منظور کنترل عملکرد محیط بان‌ها و مستندسازی برخورد با متخلفان در دستور کار و برنامه ریزی سال ۱۳۹۷ قرار دارد.


محبت خانی با یادآوری این موضوع که ۸ هزار و ۵۰۰ پست محیط بانی در سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد، خاطرنشان کرد: اما در حال حاضر تنها ۲ هزار و ۸۰۰ محیط بان در عرصه یعنی حدود ۳۸ درصد پست های سازمانی محیط بانی فعال است و از این رو یکی از درخواست های مهم در سال جدید، ایجاد شرایط جذب محیط بان‌های بیشتر برای سازمان حفاظت محیط زیست است.


وی همچنین از خرید کوادکوپتر در سال ۱۳۹۷ برای افزایش حفاظت مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: طی سه ماه آینده، چهار دست لباس شامل دو دست لباس فرم و دو دست لباس کار و دو جفت کفش شامل یک جفت کفش کار و یک جفت کفش فرم میان محیط بان ها توزیع خواهد شدمنبع خبر: دانا

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

1 نظر

  1. اتوبار گفت:

    عالی بود ، نکات بسیار ارزنده ای داشت ،

نظرتان را بنویسید