عدم لایروبی صحیح از کانال‌های انتقال آب در گلوگاه / باید طرح هدایت آب اجرا شود
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 147234 تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۷؛ ساعت ۶:۴۰ تعداد بازدید:2 بازدید
استاندار مازندان گفت:

عدم لایروبی صحیح از کانال‌های انتقال آب در گلوگاه / باید طرح هدایت آب اجرا شود

استاندار مازندران در بازديد از سطح شهرستان گلوگاه و بررسی علت آبگرفتگی منازل در جریان بارش شدید باران اخير، گفت: حجم‌هاي کانال‌هاي انتقال آب در گلوگاه، لايروبي مناسبي صورت نگرفته است.

به گزارش گلوگاه ما، استاندار مازندران عصر امروز جمعه ۲۰ مهر در بازدید از سطح شهرستان گلوگاه و بررسی علت آبگرفتگی منازل در جریان بارش شدید باران اخیر، در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: حجم‌های کانال‌های انتقال اب در گلوگاه لایروبی مناسبی صورت نگرفته است.

 

وی افزود: هر ساله ستاد بحران استان در بخش نامه‌ای به تمامی شهرستان‌ها اعلام می‌دارد که نسبت به لایروبی‌ کانال‌های انتقال آب صورت بگیرد که در زمان وقوع سیلاب این کانال‌ها گنجایش لازم را داشته باشند اما متاسفانه این امر در شهرستان گلوگاه آن چنان انجام نشده است.

 

اسلامی گفت: اولویت اول لایروبی در گلوگاه زیرگذر اتوبان اصلی است که باید انجام شود و همچنین نسبت لایروبی کانال‌هایی که در بالا دست شهرستان وجود دارد در اولویت دوم قرار دارند.

 

استاندار مازندران بیان کرد: اگر در شهرستان گلوگاه با کارشناسی طرح هدایت آب‌های پاک و آب‌های سحطی اجرا شود که بتوان آب‌ها را مدیریت کرد.

 

وی در پایان تاکید کرد : چند منزل مسکونی در گلوگاه که بر اثر بارش شدید باران اخیر دچار آبگرفتی شده بودند با ابلاغ به بنیاد مسکن، وسایل و لوازم نیاز را بصورت رایگان در اختیار این خانوارها قرار گیرد تا بتوانند منازل خود را تعمیر و باز سازی کنند.

 

 

 به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید