انجام پروژه‌های دیوار حائل و تثبیت بستر با اعتبار ۳۷۵ میلیون تومانی در گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 147367 تاریخ انتشار:۲۷ آبان ۱۳۹۷؛ ساعت ۷:۵۴ تعداد بازدید:13 بازدید
رئیس اداره منابع طبیعی گلوگاه خبر داد:

انجام پروژه‌های دیوار حائل و تثبیت بستر با اعتبار ۳۷۵ میلیون تومانی در گلوگاه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه از انجام عملیات اجرایی ایجاد دیوار حائل بند سنگ وملات و تثبیت بستر با اعتباری بالغ بر 375 میلیون تومان در شهرستان خبر داد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، تقی عباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان گلوگاه با توجه به خشک سالی‌های اخیر و نبود آب شرب و آب در بخش کشاورزی به اجرای پروژه‌های مختلف آبخیزداری و عملیات مکانیکی و بیولوژیک در دست اقدام قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه آبخیزداری یک کار زیر بنایی در جهت توسعه پایدار است، افزود: اعتبارات خوبی به شهرستان گلوگاه برای اجرای پروژه‌های زیر بنایی داشته باشیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه، گفت: پروژه انجام عملیات مکانیکی در رودخانه‌های خشن که در زمان سیلابی شدن خسارات زیادی به اراضی کشاورزی، جاده‌ها، بافت روستاها و پل ایجاد می‌کند، در حال انجام است.

وی بیان کرد: در روستای سراج محله عملیات اجرایی ایجاد دیوار حائل بند سنگ وملات در چهاربند رودخانه ی خشن این روستا با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد و حجم کار ۹۶۸ متر مکعب با ۲۱۰ میلیون تومان در حال احداث است.

این مسئول ادامه داد: یک عملیات عمرانی دیوار حائل و بند تثبیت بستر، ۳ دیوار با حجم ۶۸۸ متر معکب و اعتبار ۱۶۵ میلیون تومان با نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت در نظام محله شهرستان گلوگاه دست احداث است.

وی در خصوص پروژه مقابله با حملات بیولوژیکی در شهرستان گلوگاه، گفت: یک پروژه در خصوص حملات بیولوژیکیست که با کاشت درختان مثمر وغیر مثمر ثمر در اراضی شیبدار از آب و خاک حفاظت کنیم، بنابراین در این راستا اداره منابع طبیعی با شناسایی عرصه‌های شیبدار متعلق به اشخاص را در حاشیه جنگل شناسایی کرده که تحت تاثیر فرسایش قرار دارند .

وی افزود: به همین منظور برای کاهش فرسایش خاک و حفاظت از آب با تحویل نهال‌های رایگان به صاحبان این اراضی مبادرت به احداث باغ از قبیل انار، انجیر، گردو، فندوق و سیب اهدا خواهد شد.

عباسیان اضافه کرد: این پروژه در روستاهای سراج محله، نظام محله، لمراسک، نصرت آباد و تیرتاش شهرستان گلوگاه در حال انجام است.

وی در پایان اظهار داشت: آب یکی از مهمترین مسئله در استان است و باران از غرب به شرق استان کاهش می‌یابد که منطقه گلوگاه جزء مناطقی است که در آن بارش باران کم است به همین منظور با هدایت آب بتوان آبندان‌ها را برای سال زراعی پر آب و یا برای پرورش آبزیان استفاده کرد.

 به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید