زنگ خطر شیوع بیماری های خاص در گیلان/ حل مشکل پسماند به توجه خاص دولت نیاز دارد
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر: 147355 تاریخ انتشار:۲۶ آبان ۱۳۹۷؛ ساعت ۵:۴۸ تعداد بازدید:0 بازدید

زنگ خطر شیوع بیماری های خاص در گیلان/ حل مشکل پسماند به توجه خاص دولت نیاز دارد

به گزارش گلوگاه ما به نقل از دانا؛وی با اشاره به اینکه متأسفانه به صورت غیر اصولی و غیر کارشناسی و به شکل بسیار ناگواری در مناطق مختلف این پسماندها دفع می شود، اضافه کرد: میزان تولید زباله در استان به ویژه در رووستاها هر روز بیشتر افرایش پیدا می کند.


 


** فرهنگ تفکیک زباله در استان وجود ندارد


نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فرهنگ تفکیک زباله در استان وجود ندارد، تصریح کرد: ما در تلاش هستیم در قالب یک پیشنهاد یا طرح در بودجه سال آینده از دولت بخواهیم اعتبار خاص و ویژه ای برای استان های شمالی در این رابطه تخصیص دهد.


وی ادامه داد: به دلیل فاصله کم سفره های زیر زمینی آب با سطح زمین و جنگل و دریا، شیرابه های زباله به سفره های زیر زمینی ورود پیدا می کند و مردم را دچار بیماری های گوارشی و ناعلاج کرده است.


عباسی با اشاره به اینکه مردم در این راستا به بیماری های گوارشی و روده ای مبتلا هستند، تصریح کرد: دلیلش این است که از آب آشامیدنی ناسالم استفاده می کنند و فقط بحث آب شرب نیست با این آب آلوده کشاورزی، شستشو و استحمام را انجام می دهند که باعث سرایت می شود.


 


** زنگ خطر شیوع بیماری های خاص در گیلان


نماینده مردم رودسر واملش در مجلس با بیان اینکه این شرایط نگران کننده است، اضافه کرد: وضعیت گیلان در بحث پسماند و شیوع بیماری های خاص قرمز است و زنگ خطر به صدا در آمده است اما تا الان دولت اقدامی در این راستا انجام نداده است.


عباسی تصریح کرد: انتظار دارم استاندار گیلان و دولت یک توجه خاص و ویژه به این موضوع داشته باشند، به ویژه آقای نوبخت که در سازمان برنامه و بودجه هستند به شکل خاص و ویژه اعتباری خاص برای استان های شمالی در بحث ساماندهی زباله، پسماند و امحای زباله های بیمارستانی و عفونی در نظر بگیرند.


نماینده مردم رودسر واملش در مجلس با تأکید بر اینکه این ها باید ساماندهی شود، خاطرنشان کرد: این شرایط نگران کننده است.


 


انتهای پیام/


 منبع خبر: دانا

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید