بلاغ مازندران - صادرات مرکبات مازندران به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر: 147413 تاریخ انتشار:۹ آذر ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۱:۴۵ تعداد بازدید:4 بازدید

بلاغ مازندران – صادرات مرکبات مازندران به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر

بلاغ مازندران - صادرات مرکبات مازندران به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ مازندران؛


 

رئیس جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد

تاریخ انتشار : جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰

Share/Save/Bookmark

 

رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: صادرات مرکبات در استان بسیار جدی بوده و روزانه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تن صادرات مرکبات به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر در حال انجام است.

صادرات مرکبات مازندران به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر

به گزارش بلاغ، عزیزاله شهیدی‌فر در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به برداشت مرکبات و نزدیک شدن فصل سرما در مازندران، اظهار کرد: در سال جاری به وقع و در زمان مناسب باغداران استان اقدام به برداشت کیوی، نارنگی و دیگر مرکبات انجام دادند.

وی افزود: نزدیک به ۱۰۰ درصد میوه کیوی و بخش عمده نارنگی‌ها از باغات مرکبات استان مازندران برداشت شده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان مازندران تصریح کرد: برداشت میوه‌هایی همچون پرتقال و تامسون آغاز و بخشی کمی از آن برداشت شده است که در این روزها با وضعیت مناسب آب و هوا و رسیدگی کامل میوه و درصد قند پرتقال اکنون قابل برداشت است و ماندگاری آن نیز به نسبت بالاتر است و به کشاورزان و باغذاران توصیه می‌شود در این ایام برداشت کنند.

این مسؤول با اشاره به ظرفیت‌های مختلف مازندران در بحث انبارداری و سورتینگ‌ها را دارد، اظهار کرد: با بازدیدهای بعمل امده از سورتینک‌های سطح استان، سورتینگ‌های فعال با ۵۰ تا ۱۰۰ نیروی انسانی در قسمت‌های بسته‌بندی و سورت مشغول کار هستند.

شهیدی‌فر با اشاره به صادرات مرکبات استان مازندران به کشورهای خاورمیانه، افزود: صادرات مرکبات در استان بسیار جدی است که در روزانه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تن صادرات مرکبات به کشورهای حوزه خلیج فارس، عمارات، قطر و عراق و کشورهای حوزه دریای خزر مانند روسیه در حال انجام است.

وی با توصیه به صادرکنندگان مازندرانی، گفت: صادرکنندگان در نوع بسته‌بندی، حمل و نقل بار و نحوه چینش مرکبات دقت لازم را داشته باشند که محصولات باعث دلسردی مصرف کنندگان یا بازارهای خارجی نشود.

انتهای پیام/

 

 منبع خبر: بلاغ مازندران

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید