خروج بیش از ۳۰ هزار غیر نظامی سوری از مناطق اشغالی تروریست‌ها در ادلب
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر: 147397 تاریخ انتشار:۹ آذر ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۱:۴۰ تعداد بازدید:0 بازدید

خروج بیش از ۳۰ هزار غیر نظامی سوری از مناطق اشغالی تروریست‌ها در ادلب

به گزارش گلوگاه ما به نقل از شبکه العالم؛


العالمسوریه

 توافق مناطق «کاهش تنش» اواسط اردیبهشت ماه میان روسیه، ایران و ترکیه مورد توافق قرار گرفت و وارد فاز اجرایی شد. 

این طرح شامل پنج استان حمص، ادلب، قنیطره، درعا و ریف دمشق بود و پس از اجرای این طرح، درگیری در این مناطق کاهش یافت (+) و ارتش سوریه توانست درعا، قنیطره، ریف دمشق را آزاد کند.

مرکز مصالحه روسیه در سوریه اعلام کرد که از منطقه کاهش تنش در ادلب از مارس ۲۰۱۸ تا کنون بیش از ۳۰ هزار آواره سوری خارج و وارد مناطق تحت کنترل ارتش سوریه شدند.

«سرگئی پوپوف» سخنگوی این مرکز امروز جمعه اعلام کرد که از زمان آغاز فعالیت گذرگاه انسانی در ادلب بیش از ۳۰ هزار نفر خارج شدند و در برهه ۲۶ تا ۲۸ نوامبر (۵-۷ آذر) نیز بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از منطقه کاهش تنش خارج شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از پوپوف گزارش داد که سه نقطه فعال برای خروج از منطقه کاهش تنش از طریق گذرگاه «ابوالظهور» وجود دارد.

به گفته وی، در این نقاط، مراکزی برای ارائه خدمات غذایی وجود دارد تا آوارگان بتوانند غذا و لباس گرم به دست بیاورند.

این مسئول روس با بیان اینکه در این نقاط، مراکز پزشکی صحرایی وجود دارد، اعلام کرد که گردان نظامی پلیس به همراه آژانسهای ویژه سوریه امنیت مسیر عبور افراد را تأمین می‌کنند.

وی تصریح کرد که به خاطر جلوگیری از اقدامات تروریستی و تنش‌زا، ایست و بازرسیهایی برای خودروها و افراد وجود دارد تا حامل مواد منفجره، سلاح و مهمات نباشند.

گذرگاه ابوالظهور در شرق شهر ادلب اواخر مرداد سال جاری باز شد و اسپوتنیک اعلام کرد که  اجمالا ۳۳۸۴۸ نفر از ادلب خارج شدند که ۱۰۳۹۱ نفر زن و ۱۶۸۷۵ نفر کودک بودند.

فارسمنبع خبر: Alalam News Network | شبکه خبری العالم

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید