افزایش بن خواربار کارگران در سال آینده
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
کد خبر: 147501 تاریخ انتشار:۵ دی ۱۳۹۷؛ ساعت ۱۱:۱۶ تعداد بازدید:0 بازدید

افزایش بن خواربار کارگران در سال آینده

افزایش بن خواربار کارگران در سال آینده

به گزارش گلوگاه ما به نقل از خبرگزاری ایسنا؛یک کارشناس حوزه کار از شورای عالی کار خواست تا در کنار افزایش درصد حداقل مزد،‌مزایای جانبی و بن خواربار کارگران را افزایش دهد.

حمید حاج اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شورای عالی کار در بررسی دستمزد سال آینده باید فارغ از افزایش حداقل مزد، رقم حق مسکن و بن خواربار کارگران را تغییر دهد تا از این طریق بخشی از هزینه‌های زندگی کارگران جبران شود.

وی درعین حال از دولت خواست تا با توجه به روزهای پایانی سال،توزیع بسته‌های حمایت غذایی را به جهت جلوگیری از فشار هزینه‌ها بر معیشت خانوارهای کارگری از این ماه آغاز کند.

این کارشناس حوزه کار در ادامه با تاکید بر تامین کالاهای ارزان قیمت کارگران، گفت: در خبرها شنیدیم که مذاکراتی با اتحادیه امکان برای تامین کالای ارزان و مورد نیاز کارگران صورت گرفته است در حالی که کارگران عمدتا مایلند از فروشگاههای بزرگ کالاهای اساسی خود را تامین کنند.

به گفته حاج اسماعیلی، کارگران تامین اقلام مورد نیاز خود از فروشگاههای بزرگ و سراسری را به خرید از امکان ترجیح می‌دهند.

وی تنوع اقلام و دسترسی آسان برای خرید،کیفیت و به روز بودن تاریخ مصرف اجناس را از مهمترین دلایل استقبال کارگران از فروشگاههای بزرگ و زنجیره‌ای به شمار آورد و گفت: انتظار نداریم که وزارت کار روشهای شکست خورده‌ای را که جز ضرر و زیان نفعی برای کارگران ندارد، احیا کند.

به گزارش ایسنا، پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بررسی راهکارهای تامین کالای اساسی و مورد نیاز کارگران با استفاده از شبکه وسیع تعاونی‌های امکان خبر داده و گفته بود مذاکراتی با اتحادیه امکان صورت گرفته تا کالاهای مورد نیاز کارگران را با دقت کامل‌تر و قیمت ارزان‌تر در اختیار کارگران قرار بدهد.

انتهای پیاممنبع خبر: ایسنا

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید