قدمت بیماری در برخی از مبتلایان به HIV در لردگان به ۱۰ سال می رسد/ با تست قند خون آن هم در یک زمان کوتاه چنین اتفاقی ممکن نیست
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
کد خبر: 148847 تاریخ انتشار:4 اکتبر 2019 تعداد بازدید:30 بازدید

قدمت بیماری در برخی از مبتلایان به HIV در لردگان به ۱۰ سال می رسد/ با تست قند خون آن هم در یک زمان کوتاه چنین اتفاقی ممکن نیست

به گزارش گلوگاه ما به نقل از دانا؛ساعت: ۲۱:۴۱
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
شناسه خبر: ۱۵۲۶۹۵۶

آخرین اخبار از حواشی اخیر شیوع ویروس HIV در لردگان؛

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره حواشی اخیر در لردگان گفت: آزمایشات انجام شده ابعاد را کاملاً برای همکاران ما روشن کرد، برخی افراد هفت، هشت و شاید حدود ۱۰ سال است که آلوده به ویروس بوده اند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به حواشی اخیر در لردگان مبنی بر شیوع ویروس HIV بیان کرد: از حدود یک ماه پیش گزارشی مبنی بر این که سه تا چهار نفر از هموطنان ما در روستای چنار محمودی به ویروس HIV آلوده شدند به ما رسید.


 


مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تیم های بهداشتی بلافاصله تحت نظارت مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در محل مستقر شدند و آزمایش های غربالگری را شروع کردند.


 


وی افزود: با غربالگری ها مشخص شد که تعداد محدودی از اهالی این روستا به نوعی به این ویروس آلودگی دارند و این روند غربالگری در محل ادامه دارد.


 


جهانپور خاطر نشان کرد: متأسفانه در روزهای اخیر، به خصوص روز گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شد که مبدأ این صحبت ها البته باید مشخص شود.


 


رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: ادعای ۳۰۰ نفر، ۲۵۰ نفر و ۲۰۰ نفر و این اعداد که در فضای مجازی منتشر شده گمانه زنی افراد غیر مسئول است و صحت ندارد و آمار ارسالی از سوی همکاران ما تا کنون بسیار کمتر است.


 


وی ادامه داد: ما منتظر هستیم غربالگری به پایان برسد و نتایج آزمایشات قطعی معین شود.


 


مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: منابعی به صورت جاهلانه یا مغرضانه این شایعات را در فضای مجازی منتشر کردند؛ کسانی که کمترین اطلاع از این ویروس دارند می دانند که با تست قند خون آن هم در یک زمان کوتاه چنین اتفاقی ممکن نیست.


 


جهانپور در ادامه گفت: آزمایشات انجام شده ابعاد را کاملاً برای همکاران ما روشن کرد، برخی افراد هفت، هشت و شاید حدود ۱۰ سال است که آلوده به ویروس بوده اند؛ سیر آلودگی برای همکاران ما در آن منطقه کاملا مشخص شده است.


 


این مسئول افزود: با توجه به حساسیت آزمایش های مختلف حداقل بین یک تا سه ماه فرصت است که نتایج آزمایشات مثبت شود، ولی این ملاک نیست؛ افرادی در این جمع هستند که قدمت این آلودگی در بدن آنها به چند سال می رسد.


 


وی ادامه داد: اطلاع رسانی درباره منشأ به همان افراد مبتلا گفته شده و جزئیات را وفق قواعد و کدهای اخلاق پزشکی نمی توان و نباید به صورت عمومی منتشر کرد.


 


مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: مطمئن هستیم که در این شایعات دست هایی پشت پرده بوده و از بی اطلاعی برخی افراد هم استفاده کردند.


 


انتهای پیام/


 


 منبع خبر: دانا

لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما