رحمت عشقی دادستان جدید نکا شد/ ارتقای امنیت سرلوحه ترکیب جدید شورای تأمین
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
کد خبر: 150596 تاریخ انتشار:27 دسامبر 2019 تعداد بازدید:144 بازدید

رحمت عشقی دادستان جدید نکا شد/ ارتقای امنیت سرلوحه ترکیب جدید شورای تأمین

با برگزاری آیین تکریم و معارفه ضمن تقدیر از 40 ماه خدمت حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی در منصب دادستان عمومی و انقلاب اسلامی نکا، رحمت عشقی واسووکلایی به عنوان دادستان جدید این شهرستان معارفه شد.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب اسلامی نکا با حضور مسئولان کشوری، لشکری و انتظامی مختلف استان مازندران و مدیران این شهرستان در سالن همایش مجتمع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا برگزار شد.

در این مراسم علی اکبر شیرسوار رئیس دادگستری نکا ضمن تقدیر از خدمات حجت‌الاسلام ملاکریمی در دادستانی این شهرستان، تلاش در جهت احقاق حق و رسیدگی به امر و امور مردم را از وظایف خدمتگذاران ملت در دستگاه قضا برشمرد.

وی همچنین تصریح کرد: در امر اجرایی نمودن برنامه‌های سیاست‌های کلان قوه قضائیه و رئیس کل دادگستری مازندران توفیقات قابل توجهی از ابلاغ الکترونیک، مبارزه با فساد و کاهش اطاله دادرسی با حمایت‌های رئیس کل و کمک همه مسئولان به خصوص مردم نکا حاصل شده است.

* کمک دستگاه قضا به تولید در جنگ اقتصادی

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی خدمت زیر پرچم ولایت برای نظام اسلامی و ملت را مصداق کمک به دین خدا دانست و اظهار کرد: خدا از افرادی که برای کمک به مردم، نظام  و ولایت وارد میدان می‌شوند دفاع می‌کند.

وی افزود: سعی کردیم در این مسئولیت به عنوان نماینده دستگاه قضایی و ولایت در شهرستان نکا در روزها و ساعات مختلف خدمت کنیم و ارزشمند این است که مردم در مورد ما چگونه قضاوت کنند چراکه خداوند بر قضاوت مردم صحه می‌گذارد.

دادستان سابق نکا خاطرنشان کرد: مصداق بارز اطاعت الهی خدمت به مردم و بخصوص تولیدکنندگان یا کسانی که به نوعی در جنگ اقتصادی قرار داشته و به قشر ضعیف جامعه خدمت می‌کنند است.

در پایان وی گفت: این برای ما ارزشمند است که تفکر یک تولیدکننده حامی منویات رهبر معظم انقلاب بوده و این تفکر را راهگشای مشکلات کشور به خصوص در زمینه اقتصادی می‌داند و چه تولیدی‌هایی که می‌خواست در این شهرستان تعطیل شود و ورود کرده و اجازه تعطیلی و بیکار شدن کارکنان آن را ندادیم.

 

* امن‌ترین شهرستان استان و کشور

در ادامه این مراسم عبدالجواد توحیدی مقدم فرماندار نکا نظام جمهوری اسلامی را براساس مفاد قانون اساسی دارای ارکان متفاوتی توصیف و اذعان کرد: ما کجای این تشکیلات هستیم و چه وظایفی داریم قطعا این خانواده در نظام هم معنا پیدا می‌کند که ضمن استقلال، برخی کارکردها و تعاملات جمعی داریم که در کنار هم خروجی‌های خوبی می‌تواند داشته باشد همانطور که باوجود سختی‌هایی که در این ۴۰ سال برای ما ایجاد کردند اکنون نهال جمهوری اسلامی ایران درختی تنومند با هدایت رهبری است که معادلات دنیا را به هم زده است.

وی افزود: تلاش می‌شود تا در شورای تأمین خیلی از موضوعات بصورت پیشگیرانه کار شود تا امنیت عمومی جامعه حفظ شود و برهمین اساس مردم این قضاوت را در دل دارند که مسئولان با وجود مشکلات مختلف دلسوزانه درحال خدمت هستند.

رئیس شورای تأمین نکا با بیان پیشرفت چشم‌گیر این شهرستان در گذر سال‌ها، خاطرنشان کرد: شهرستان نکا روز یک درمانگاه و چند پزشک غیرایرانی داشت اما امروز دو بیمارستان، بیش از ۴۰ فضای ورزشی و گازی که از عسلویه در جنوب کشور به نکا رسیده و همه حتی روستاهای هزارجریب از ان بهره‌مند هستند در کنار تولید بیش از ۱۰۰ هزار تن هلو  به همراه رفاه نسبی ایجاد شده برای مردم خدمات ارائه شده توسط نظام است درحالی که رسانه‌ها در جامعه پمپاژ ناامیدی می‌کنند بنابراین باید گفته شود که این از برکات انقلاب بوده  و ما شأنی جز خدمتگذاری مردم نداریم.

این مسئول نکا را یکی از امن‌ترین شهرستان‌های استان و کشور توصیف و اضافه کرد: در کنار سایر مسئولان و مردم باوجود چند نقطه حساس کشور ازجمله نیروگاه برق، کارخانه سیمان و سیلو در حوزه نکا همچنین تردد روزانه دو هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه سبک و سنگین در این شهرستان برای مدیریت فضا در تلاش هستم.

در پایان وی گفت: در همین بحران اخیر با استفاده از همین ظرفیت‌ها نگذاشتیم خش به دست کسی بیفتد چراکه در شهرستان نکا کسی جزیره‌ای نگاه نکرد و همه حاکمیتی فکر کردند که توفیقاتی حاصل شد البته شمشیر را جز جایی که لازم و واجب باشد از غلاف خارج نخواهیم کرد.

 

* تلاش همگانی برای ارتقای امنیت

در بخش انتهایی این مراسم نیز رحمت عشقی دادستان جدید شهرستان نکا تأکید کرد: ما معتقدیم خدمت در قوه قضائیه افتخار و نعمتی است که خداوند نصیب ما کرده به امید اینکه قدر این نعمت را بدانیم و از الطاف خداوند بهره‌مند شویم.

وی افزود: ارتقای امنیت از فرامین رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های ریاست قوه قضائیه است که براساس مدیریت حکیمانه رهبر انقلاب و تلاش مسئولان، اکنون کشور از امنیت برخوردار است اما تلاش برای ارتقای امنیت است.

دادستان عمومی و انقلاب نکا نقش مردم در تأمین امنیت را مهم تلقی و اذعان کرد: تلاش اعضای شورای تأمین برای امنیت به تنهایی کارساز نیست بلکه به کمک مردم نیاز داریم تا با کمک هم بتوانیم امنیت را ارتقا بخشیم.

در پایان این مسئول حل‌وفصل دعاوی نظارت را دو وظیفه کلی قوه قضائیه دانست و اضافه کرد: قوه قضائیه دو وظیفه کلی دارد که یکی حل‌وفصل دعاوی و رسیدگی به پرونده‌ها است که تلاش خواهیم کرد این وظیفه خطیر به درستی انجام شود اما وظیفه دیگر نظارتی است که آنچه بیشتر به چشم می‌آید پیشگیری از وقوع جرم است که در این زمینه قانون‌گذار قانون اختصاصی برای پیشگیری از وقوع جرم را وضع کرده است.

شایان ذکر است در این مراسم ضمن اهدای حکم مسئولیتت دادستان عمومی و انقلاب اسلامی جدید شهرستان نکا به رحمت عشقی از خدمات ۴۰ ماهه حجت‌الاسلام ملاکریمی در مسند دادستانی نکا تقدیر شد.

همچنین حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی بنابر حکم رئیس قوه قضائیه از این پس به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بابل به خدمت خواهد پرداخت.

انتهای پیام/به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما