فیلم | صیادان مازندرانی از مشکلاتشان می‌گویند
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
کد خبر: 150755 تاریخ انتشار:15 ژانویه 2020 تعداد بازدید:181 بازدید
فیلم؛

فیلم | صیادان مازندرانی از مشکلاتشان می‌گویند

صیادان در حالی ۶ ماه کاری خود را آغاز کردند که هنوز بسیاری از مشکلات این قشر پس از سال‌ها پیگیری برطرف نشده و صیادان همچنان در تور مشکلات قانونی و ضعف حمایت‌ها گرفتار هستند.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، شبه‌جزیر میانکاله در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر و ۱۲ کیلومتری شمال بهشهر واقع شده است.

در این منطقه، صید ماهی پره که از قدیمی‌ترین روش‌های صید ماهی‌های استخوانی در دریای خزر محسوب می‌شود، قدمتی چند صدساله دارد.

صیادان مازندرانی به صورت شیفتی هر سه روز یک بار صیادی کرده و روزهای دیگر، در کومه‌ای که با مصالح بومی ساخته شده زندگی می‌کنند.

صیادان در حالی ۶ ماه کاری خود را آغاز کردند که هنوز بسیاری از مشکلات این قشر پس از سال‌هاپیگیری برطرف نشده و صیادان همچنان در تور مشکلات قانونی و ضعف حمایت‌ها گرفتار هستند.

مهم‌ترین مشکلات جامعه صیادی به‌ ویژه در مازندران موضوع در نظر نگرفتن شغل صیادی به عنوان یکی از مشاغل سخت و زیان‌آور و همچنین مساله کاهش سهم بیمه صیادان است؛ موضوعاتی که بیش از یک دهه است مسئولان وعده پیگیری و برطرف شدن آنها را می‌دهند، اما با وجود همه این وعده‌ها هنوز به سرانجامی نرسیده است.

 به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما