مرجع نهایی اعلام علت مرگ پرندگان مهاجر دامپزشکی است/اظهارنظرهای کارشناسان قابل استناد نیست
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
کد خبر: 150905 تاریخ انتشار:28 ژانویه 2020 تعداد بازدید:68 بازدید
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

مرجع نهایی اعلام علت مرگ پرندگان مهاجر دامپزشکی است/اظهارنظرهای کارشناسان قابل استناد نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: مرجع اعلام نظر در خصوص علت قطعی مرگ پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان در کشور، تنها و تنها، سازمان دامپزشکی است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در خصوص انتشار اخباری در مورد مشخص شدن قطعی علت مرگ هزاران پرنده مهاجر در تالاب میانکاله که از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شد، اظهار کرد: مرجع اعلام نظر در خصوص علت قطعی مرگ پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان در کشور، تنها و تنها، سازمان دامپزشکی است.

وی افزود: هرگونه اظهار نظر از سوی سایر کارشناسان و دامپزشکان، غیر علمی و غیر کارشناسی بوده و مستند نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: ممکن است برخی دامپزشکان و کارشناسان با مشاهده مستقیم و یا برخی حدسیات، اعلام به اظهارنظر در رسانه‌ها و فضای مجازی کنند اما این اظهارات، قطعی نیست و نمی‌توان به آن، استناد کرد.

ابراهیمی اعلام کرد: تا این لحظه، سازمان دامپزشکی احتمال آنفولانزا و نیوکاسل را رد کرده است و شناسایی علت دقیق عامل مرگ هزاران پرنده مهاجر در دست بررسی آزمایشگاهی است که زمان‌بر است و ما منتظر پاسخ دامپزشکی هستیم.

به گفته وی، تا پایان روز گذشته با تلاش بیش از ۱۰۰ نفر، کار دفن بهداشتی لاشه بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ قطعه پرنده انجام و کماکان این امر در پنجمین روز از پالایش تالاب میانکاله ادامه دارد.

گفتنی است طی روزهای اخیر، گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص علت مرگ مشکوک هزاران پرنده مهاجر در تالاب میانکاله مازندران در رسانه‌ها و فضای مجازی به گوش می‌رسد؛ از شیوع بیماری آنفولانزا و نیوکاسل گرفته تا مسمومیت توسط عوامل انسانی و حتی شیوع ویروس کرونا در بین پرندگان، اما همه و همه این اظهارات و حدسیات، بنا به گفته مدیرکل محیط زیست مازندران غیر مستند و غیرکارشناسی بوده و باید منتظر نظر جامع و مستند سازمان دامپزشکی کل کشور بود.به اشتراک بگذارید :

تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما