دستاوردهای بهداشتی و درمانی گلوگاه طی ۴۰ سال گذشته
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
کد خبر: 147805 تاریخ انتشار:۱۱ بهمن ۱۳۹۷؛ ساعت ۹:۵۷ تعداد بازدید:48 بازدید
مدیر شبکه بهداشت و درمان گلوگاه تشریح کرد؛

دستاوردهای بهداشتی و درمانی گلوگاه طی ۴۰ سال گذشته

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلوگاه گفت: در زمان قبل انقلاب اسلامی، بهداشت و درمان شهرستان به مرکز روستایی یا مرکز شهری خلاصه می‌شد ولی اکنون 16 خانه بهداشت فعال در گلوگاه وجود دارد که 2 مرکز دیگر نیز در دست احداث است.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از بلاغ، هادی نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص خدمات بهداشت و درمان در شهرستان گلوگاه، اظهار داشت: در زمان قبل انقلاب اسلامی، بهداشت و درمان شهرستان به مرکز روستایی یا مرکز شهری خلاصه می‌شد ولی اکنون ۱۶ خانه بهداشت فعال در گلوگاه وجود دارد که دو مرکز دیگر نیز در دست احداث است.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی سه پزشک عمومی هندی‌ و پاکستانی در گلوگاه فعالیت می‌کردند که اکنون ۱۸ پزشک عمومی و ۱۶ پزشک متخصص که از جوانان همین مرز و بوم هستند در سطح شهرستان فعالیت دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلوگاه با اشاره به طرح پزشک خانواده، بیان داشت: طرح پزشک خانواده روستایی و شهری نیز از سال ۸۴و ۹۲ با هدف ارائه خدمات بهداشت و درمان به صورت رایگان و یا حداقل هزینه در دسترس همه مردم قرار گیرد، اجرایی شده که ۱۰۰ درصد مردم چه روستایی و چه شهری تحت پوشش پزشک خانواده قرار دارند.

وی گفت: در شهرستان گلوگاه ویزیت رایگان و خدمات جانبی رایگان وجود دارد که فقط مردم ۱۰ درصد هزینه دارو را پرداخت می‌کنند.

وی بیان کرد: شبکه بهداشت درمان شهرستان گلوگاه از سال ۸۵ که از بهشهر منتضی شد و عمر بهداشت درمان شهرستان تقریبا ۱۲سال است و طی این چند سال خدمات زیادی به مردم گلوگاه داده شد که ۳۶۰ نفر نیروی انسانی جذب شدند.

نجفی افزود: مراکز مختلفی در حوزه‌های بهداشت و درمان در شهرستان گلوگاه اعم از مرکز هاری، مرکز مشاوره حین ازدواج، مرکز مبارزه با بیماری های رفتارهای پرخطر، آزمایشگاه مرکزی و بیمارستان راه اندازی شد.

این مسوؤل اظهار داشت: شاخص مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال قبل انقلاب در گلوگاه ۱۳۵ مرگ در هزار طبقه بود که در انقلاب اسلامی تا کنون به ۱۱مرگ نوزاد در هزار طبقه رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلوگاه ادامه داد: در گلوگاه قبل از انقلاب اسلامی ۲۵۵ مادر باردار از ۱۰۰هزار نفر فوت می‌شدند و اکنون در شهرستان این رقم به صفر رسیده است.

وی گفت: در مرگ و میر نوزادان زیر یک ماه، ۳۲ در هزار تولد قبل از انقلاب بوده است که اکنون به ۸ مرگ در هزار تولد زنده نوزاد در شهرستان گلوگاه رسیده است.

نجفی در پایان با اشاره به راه اندازی بیمارستان در زمان بعد از انقلاب اسلامی در شهرستان گلوگاه، افزود: بیمارستان ثامن الائمه گلوگاه یک بیمارستان جنرال دارای بخش‌های داخلی، اطفال، زنان، جراحی و دارای متخصصین مختلفی اعم از متخصص بیهوشی، قلب و عروق و رشته‌های مختلف در حوزه بستری و هم سرپایی به مردم خدمات می‌دهند.تگ های مطلب :

1 نظر

  1. مطلب جالب و مفیدی بود ممنونم بابت وبسایت خوبتون

نظرتان را بنویسید