اطلاعات روز – سفرهای آسیایی بن سلمان برای تصاحب بازار نفت ایران و ونزوئلا
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
کد خبر: 147819 تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۷؛ ساعت ۲:۱۵ تعداد بازدید:25 بازدید

اطلاعات روز – سفرهای آسیایی بن سلمان برای تصاحب بازار نفت ایران و ونزوئلا

اطلاعات روز - سفرهای آسیایی بن سلمان برای تصاحب بازار نفت ایران و ونزوئلا

به گزارش گلوگاه ما به نقل از سایت اطلاعات روز ؛

[ad_1]

به گزارش اطلاعات روز# طبق گزارش هندوستان تایمز، بن سلمان قصد دارد در روز ۱۶ فوریه سال جاری میلادی (۲۷ بهمن‌ماه) وارد پاکستان شود و پس‌ازآن هم به مالزی و سپس به دهلی‌نو خواهد رفت.

این شاهزاده برنامه وسیعی برای دیدار و گفت‌وگو در سراسر منطقه آسیای جنوبی دارد و بخش اصلی این مذاکرات عمدتاً به سرمایه‌گذاری و معاملات صادرات نفت مربوط می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ارزش معاملاتی که در سفر به پاکستان انجام خواهد شد، در حدود ۱۴ میلیارد دلار است. عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان از بسیاری از کشورها، ازجمله عربستان سعودی، درخواست کمک مالی کرده تا کشور خود را از بحران مالی فعلی نجات دهد.

در ماه اکتبر سال گذشته، عربستان سعودی موافقت کرد که بسته کمکی ۶ میلیارد دلاری خود را به منظور حمایت از اقتصادش پاکستان ارائه دهد. عربستان سعودی یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان نفت خام به هند است و از زمان اعمال تحریم‌های نفتی ایالات‌متحده علیه ایران و ونزوئلا، قصد دارد سهم بیشتری از بازار نفت این کشورها را از آن خود کند. عربستان سعودی چهارمین شریک تجاری بزرگ هند به شمار می‌رود.

[ad_2]

منبع خبر: لینک منبعگلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.نظرتان را بنویسید