ششمین جشنواره مرغوب ترین انجیر ایران؛ در گلوگاه برگزار می‌شود
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر: 148223 دسته: اخبار, اخبار شهرستان گلوگاه, اسلاید شو, تازه ترین عناوین تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۸ تعداد بازدید:1,282 بازدید
شهردار گلوگاه:

ششمین جشنواره مرغوب ترین انجیر ایران؛ در گلوگاه برگزار می‌شود

شهردار گلوگاه از برگزاری ششمین جشنواره مرغوب ترین انجیر ایران از 24 تا 28 مردادماه امسال در شهرستان گلوگاه خبر داد.

به گزارش گلوگاه ما، محمد رضا ترابی در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان‌های مازندران، گلستان و سمنان در شهرداری گلوگاه از برگزاری ششمین جشنواره مرغوب‌ترین انجیر ایران در دریای آرام گلوگاه خبر داد.

 

وی افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب وضعیت کشت انجیر بسیار مطلوب است.

 

شهردار گلوگاه گفت: شهرستان گلوگاه به‌عنوان مرکز تولید انجیر مازندران بیشترین سطح زیر کشت و تولید انجیر را در این استان دارا است و همه ساله جوانان زیادی از طریق فروش این میوه دارویی به مسافران و گردشگران، ارتزاق می‌کنند.

 

وی اظهار کرد: شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گلوگاه، جذب گردشگر و تلاش برای جذب سرمایه گذار برای ایجاد صنایع تبدیلی از مهمترین اهداف جشنواره انجیر گلوگاه است و به همین منظور حمایت از صنایع تبدیلی از همین اکنون در بحث حمایت مجوزها و وام‌های کم بهره و وام‌های بلاعوض بنیاد مستضعفان وجود دارد.

 

 

ترابی بیان کرد: این جشنواره در  ۲۴ الی ۲۸ مرداد ماه امسال با ۶۵ غرفه در ساعات ۱۶ تا پاسی از شب در ساحل آرام گلوگاه برگزار خواهد شد که پیش بینی می‌شود این جشنواره ۲۰ هزار بازدید داشته باشد.

 

 

وی افزود: شهرستان گلوگاه اکنون دارای ۱۵۰ هکتار سطح زیرکشت انجیر است که ۱۱۰ هکتار آن بارور و ۴۰ هکتار غیربارور است که محصولات مختلف از این باغات برداشت و روانه بازار می‌شود.

 

 

شهردار گلوگاه در پایان علاوه بر برگزاری این جشنواره گفت: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، جٌنگ‌های شبانه، برپایی نمایشگاه و غرفه‌های فروش، پخت غذاهای محلی از جمله برنامه‌های مهم این جشنواره است.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000398/n00398361-r-b-001.jpg


تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

برای حمایت از ما لطفا کد لوگوی ما را در وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهید . گلوگاه ما کد لوگو :