فعالیت 2 هزار و 300 همیار طبیعت در گلوگاه
ارتباط با ما دربارۀ ما پیوندها نسخه موبايل RSS آرشيو \
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: 148899 تاریخ انتشار:۱۰ مهر ۱۳۹۸؛ ساعت ۹:۱۹ تعداد بازدید:15 بازدید

فعالیت 2 هزار و 300 همیار طبیعت در گلوگاه

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گلوگاه گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ نفر همیار طبیعت در شهرستان گلوگاه جذب شده که با منابع طبیعی همکاری و همیاری خوبی دارند.

به گزارش گلوگاه ما به نقل از فارس مازندران، تقی عباسیان‌رستمی امروز در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان گلوگاه اظهار کرد: جنگل‌ها نقش حیاتی بسیار مهم برای مردم این شهرستان ایفا می‌کنند، بنابراین باید در حفاظت و احیا و توسعه این منابع تلاش کنیم.

وی افزود: سال گذشته در مناطق باز جنگلی عملیات نهال کاری و احیا داشتیم و امسال طی بازدیدهای به عمل آمده شاهد رشد نهال‌ها بودیم.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه با اشاره به آسیب‌هایی که به طبیعت بکر جنگل گلوگاه از طرف گردشگران می‌رسد بیان کرد: مردم می‌توانند تفریح کنند و اکوتوریست باشند و استفاده بهینه کنند اما به درختان، خاک و چشمه‌ها آسیب نرسانند تا تجدید حیات صورت بگیرد.

این مسؤول یاد آور شد: جنگل یک ابر جاندار است و هر گونه دستکاری موجب تخریب آن می‌شود.

عباسیان‌رستمی بیان کرد: در پنج ماه گذشته در منطقه بردنا شهرستان ۱۵ فقره آتش‌سوزی رخ داد که بیشترین عامل حریق مناطق جنگلی انسانی بوده  است، این آتش‌سوزی‌ها که بیشتر در نیمه‌های شب اتفاق افتاده توسط نیروهای صیانتی و حفاظتی منابع طبیعی مهار و از گسترش حریق جلوگیری شد.

وی با اشاره به همکاری مردم در حفاظت منابع طبیعی تصریح کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ نفر همیار طبیعت در شهرستان گلوگاه جذب شده که با منابع طبیعی همکاری و همیاری خوبی دارند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلوگاه ادامه داد: اجرای پروژه‌های آبخیزداری مکانیکی(احداث بند تثبیتی سنگ و ملات) در رودخانه‌های خشن روستاهای سراج محله و نظام محله از مهم‌ترین برنامه‌های اداره منابع طبیعی در هفته دولت بود.

عباسیان‌رستمی در پایان گفت: عملیات بیولوژیک شامل کاشت درختان مثمر در اراضی شیب‌دار کم بازده جهت حفاظت از آب و خاک در سطح ۳۵ هکتار از اراضی مستثنیات قانونی اشخاص در روستاهای تیرتاش، سراج محله، نصرت آباد و … اجرا شد.تگ های مطلب :

نظرتان را بنویسید

 

 

 

 
گلوگاه ما