تنگ بنیون زیبای ناشناخته تنگستان+ تصاویر

به گزارش گلوگاه ما به نقل از دانا؛ [ad_1]

ساعت: ۱۷:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ شناسه خبر: ۱۴۷۲۸۷۸

تنگه­‌های هفتگانه کوه بیرمی یکی از زیباترین مناطق جنوب کشور محسوب می­‌شود، تلخ آب بید، بنیون، روانی، گشی، یخ، مخدان و آشی نام این مجموعه تنگه است که در بین آنها تنگ بنیون دیدنی‌­ترین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، کوه­‌های خاییز بلندترین بخش استان بوشهر هستند که در جنوب شرقی شهرستان تنگستان قرار دارند.

بلندترین کوه این منطقه بیرمی نام دارد که ارتفاع آن ۱۹۵۰ متر است و به بام استان بوشهر معروف است.

تنگه­‌های ۷گانه کوه بیرمی یکی از زیباترین مناطق جنوب کشور محسوب می­‌شود، تلخ آب بید، بنیون، روانی، گشی، یخ، مخدان و آشی نام این مجموعه تنگه است که در بین آنها تنگ بنیون دیدنی‌­ترین است.

تنگه بنیون در ارتفاع ۵۰۰ متری  و در جنوب روستایی به همین نام قرار دارد، این تنگه بسیار سرسبز بوده و پوشیده از گونه‌های مختلفی چون انار، بنه، بادام وحشی، مرکبات، نخل، کنار، انجیر، گز، خرزهره، گون، گل گندم، گاو زبان و بارهنگ است.

 

در میان تنگه رودی جاری است که نیزارهای زیبایی اطراف رود را پوشانیده و آب آن را چشمه­‌های واقع در انتهای مسیر تامین می­‌کنند.

چشمه‌­ها در کنار یکدیگر  واقع شده و دو حوضچه به عمق حدود یک متر را تشکیل داده اند. دسترسی به این تنگ از طریق جاده ارتباطی اهرم به روستای بنیون میسر است.

 

انتهای پیام/

 


[ad_2]
منبع خبر: دانا
لینک منبع

گلوگاه ما: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


آخرین آخبار :: پربحث ترین ها :: پربیننده ترین ها :: نسخه اصلی سایت