گلوگاه ما

تعداد بازدید: 160 بازدید
|
کد خبر: 466
تاریخ انتشار: 6 آوریل 2012

مهمترین موزه های جهان را در گوگل ببینید!

گوگل به کاربران خود پیشنهاد کرده است که از طریق این موتور جستجوگر، کارهای هنری مهم با تصاویری باکیفیت بالا و با اطلاعات دقیق در موزه های مهم جهان را تماشا کنند.

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز، گوگل قصد دارد که کارهای هنری مهم را با تصاویری با کیفیت و با اطلاعات دقیق به کاربران عرضه کند.

پروژه پیشنهادی گوگل به علاقمندان تبادل فرهنگی، فرصتی می دهد تا از طریق این موتور جستجوگر مجموعه های موزه ها را بیشتر تماشا کنند.

 «به عنوان نمونه، تا کنون اگر کسی قصد داشت ماسکی را که قدمت 9 هزار ساله دارد، و اخیراً در صحرای یهودا یافت شده است، تماشا کند؛ باید به موزه ای در اورشلیم سفر می کرد؛ اما از این به بعد با مشارکت گوگل و موزه ها و گالری های معتبر جهان، مردم می توانند در هر جای دنیا که هستند آثار هنری باستانی را که با کیفیت بالا و جزئیات دقیق روی صفحه کامپیوتر نشان داده می شوند، نگاه کرده و حتی آنها را، از زوایای مختلف، مورد مطالعه قرار دهند.

این ماسک 9 هزار ساله، یکی از 520 اثری است که با مشارکت موزه اورشلیم و پروژه هنری گوگل در معرض تماشای علاقمندانی که به اینترنت دسترسی دارند، گذاشته می شود.

به نوشته وب سایت صدای آمریکا، این پروژه همچنین در موزه های دیگر، مثل موزه متروپولیتن نیویورک، گالری تات در لندن، موزه فلورانس، و موزه ون گوگ در آمستردام پیاده شده است.

 ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: